Herbaty ziołowe dopasowane do konkretnych grup krwi!
Średnia 4.6 (91.11%) 9 głosy(ów)

Herbata jest uważana za jeden z najzdrowszych napojów, a jej wpływ na nasze zdrowie zależy od naszej grupy krwi. Postępuj zgodnie z najlepszymi wskazówkami i kombinacjami ziół dla każdej z grup krwi.

Grupa krwi A

Są to ludzie emocjonalni i analityczni, podatni na stres. Tak więc dla osób z grupą krwi A najlepsze są herbaty:

  • chińska zielona herbata zwana także prochem strzelniczym
  • zielona herbata Ying Hao
  • nagietek i tymianek także będą działać idealnieHerbaty1

Grupa krwi B

Osoby z grupą krwi B mają wolniejszy metabolizm, skłonni są w kierunku chorób autoimmunologicznych, otyłości i senności, dlatego powinni pić czarną herbatę.

  • Czarna herbata
    To jeden z największych porannych energetyków. Liście czarnej herbaty są w pełni sfermentowane, dlatego większość substancji, które hamują wchłanianie kofeiny jest już rozłożona. Stosuj ją z umiarem i zdecydowanie zaparzaj krótko, wówczas uzyskasz największą moc. Im dłużej będziesz przygotowywać „czarne listki”, tym więcej garbników pojawi się w twoim naparze, a herbata straci nieco siłę pobudzenia. Badania dowodzą, że ten rodzaj herbaty może cię przy okazji zrelaksować. Wypicie jednego kubka, może już po około 50 minutach, zmniejszyć poziom kortyzolu – hormonu stresu, nawet o 47%. Dlatego, zamiast kawy, pij w ciągu dnia czarny napar, a oprócz jasności umysłu, łatwiej przezwyciężysz nerwowe sytuacje.

Grupa krwi AB

Osoby nie są intuicyjni i podatni na stres, ale mają obniżone libido. Powinni skupić się na różnych rodzajach zielonej herbaty, miętowej, piwonii, drzewa sandałowego i żółtej herbaty. Mieszanka zielonej herbaty i mięty jest szczególnie zalecana dla tych osób, również mieszanka pokrzywy i mięty będzie działać dobrze.

Grupa krwi 0

Osoby o zerowej grupie krwi powinny unikać mleka i glutenu. Chociaż osoby te dobrze radzą sobie ze stresem, to i tak powinni zacząć pić herbatę. Herbaty są zalecane dla tych osób na bazie imbiru. Idealnym wyborem będzie mieszanka imbiru i czystej japońskiej zielonej herbaty Sancho.


loading...
loading...


Aktualizacja: 12 września 2019