,

Ten chłopiec każdej nocy śpi z ogromnym pytonem! To cud, że nie stało się jeszcze nic złego!


Sambath to 11-letni chłopiec z Kambodży. Podobnie jak wiele innych dzieci ma zwierzątko domowe. Tyle tylko, że jego pupil jest bardzo nietypowy…
dziecko i waż1
Kiedy Sambath miał zaledwie 3 miesiące, jego rodzice znaleźli węża pod łóżeczkiem. Pyton był wtedy mały, mierzył tylko 30 centymetrów długości. Bez względu na to, jak często usuwano go z domu, on zawsze znalazł drogę powrotną.
dziecko i waż2

Po licznych, a zarazem nieudanych próbach pozbycia się gada, w końcu stał się towarzyszem rodziny. Dostał nawet imię-”Chroman”. Od tego czasu dziecko i wąż stali się nierozłączni: bawili się, przytulali, a nawet spali razem.
dziecko i waż3
Chroman pochłania tygodniowo ponad 10 kilogramów kurczaka lub kaczki. Dzisiaj mierzy 6 metrów długości i waży 114 kilogramów.

Ojciec mówi: „Istnieje szczególna więź między nimi. Pyton był z moim synem, kiedy ten stawiał pierwsze kroki i jest z nim do teraz.”

Zdaniem ekspertów te węże są bardzo łagodne i atakują tylko wtedy, kiedy muszą się bronić.

Niemniej jednak jest to niebezpieczne, że małe dziecko przebywa na co dzień z ogromnym pytonem.

Może on złamać kości przy jednym bezmyślnym ruchu chłopca. Ale Sambath traktuje go jak najlepszego przyjaciela, nawet jeśli ten mógłby udusić go w kilka sekund i to bez wysiłku.
dziecko i waż4
Chłopiec mówi, że nie pozwoli go nikomu zabrać, ponieważ zbyt mocno go kocha, po czym całuje głowę pytona.

W tym filmie można obejrzeć całą historię niezwykłej przyjaźni (w języku angielskim):

Dla większości wąż w domu to koszmar, a co dopiero taki, który śpi z nami w łóżku?

To historia, która pokazuje, że miłość między ludźmi i zwierzętami może rozwinąć się w dziwnych okolicznościach i niezależnie od gatunku.

Źródło: evonews.com vishwagujarat.com youtube.com