,

Mama kładzie córeczkę spać i wychodzi z pokoju. Pół godziny później wraca i zastaje swoje dziecko martwe…SZOK!!


Z noworodkami trzeba postępować bardzo ostrożnie, ponieważ to małe i kruche jeszcze istoty. Zatem naturalnym odruchem rodziców jest to, aby chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwem. Ponieważ maluchy śpią 15 godzin dziennie, należy upewnić się, że łóżeczko jest pewne i niezawodne.

Właśnie przez dziecięce posłanko rodzina z Anglii przeżyła prawdziwą tragedię. Esther Roseman kupiła specjalny model dla swojej córki Grace.

Mama zdecydowała się na łóżeczko, które jest tuż obok śpiących rodziców i właśnie ten pomysł kosztował życie dziewczynki.
martwe dziecko1

Pewnego dnia Esther umieściła córeczkę w jej nowym miejscu do spania, by mogła się zdrzemnąć.

Kiedy była pewna, że Grace śpi, wyszła z pokoju. Jednak gdy 30 minut później wróciła, znalazła dziewczynkę martwą…

Dziecko przeturlało się na krawędź łóżeczka, gdzie szyja została przyciśnięta przez częściowo opuszczony bok łóżeczka, w wyniku czego zmarło poprzez uduszenie. Grace miała tylko 7 tygodni…

”Myślałam, że firma, która to wyprodukowała będzie żałować incydentu i wstydzić się za niego. Niestety utrzymują oni, że nie ponoszą winy za śmierć Grace.”-mówi Esther.
martwe dziecko2
Taki model łóżeczka został wycofany z rynków w Kanadzie i USA, ale nadal jest dostępny w Wielkiej Brytanii.

W nowszych modelach kojca nie ma możliwości częściowego obniżenia boku, ale producent wykonał zestaw modyfikacyjny, który jest dostępny dla posiadaczy starszych modeli. Zapobiega on przed obniżeniem boków łóżeczka.
martwe dziecko3

‚Po tragicznej śmierci mojej córki czułam się winna całej sytuacji. Ogarnął mnie ogromny ból, wstyd i potępienie. Chciałam zakończyć swoje życie, ale nie mogłam postąpić tak egoistycznie wobec reszty mojej rodziny.”-powiedziała zrozpaczona mama.

Esther Roseman pragnie ostrzec innych rodziców przed konsekwencjami stosowania takiego łóżeczka.

Źródło: dailymail.co.uk