, ,

To, jak właściciel potraktował tego psa jest PRZERAŻAJĄCE! Nie dawał mu jeść przez parę tygodni…!

Cały czas słyszy się o okrucieństwie wobec zwierząt i za każdym razem nasuwa się pytanie, jak bezlitosnym trzeba być człowiekiem, aby krzywdzić bezbronne istoty. I tym razem przedstawiamy historię, w której ofiarą stał się pies wyrzucony z domu. Znajdował on się w worku razem z innymi śmieciami… Jak można posunąć się do tak nieludzkiego czynu?

pies8

Znaleziono go w worku na śmieci, ledwie żywego. Był tak straszliwie wychudzony, że na sam jego widok łzy napływały do oczu. Łzy współczucia, ale też łzy złości na kogoś, kto doprowadził go do takiego stanu.

pies


Okazało się, że pies ma chip, który lokalizuje jego właściciela. Nie zrobił na nim żadnego wrażenia los zwierzęcia.

pies1

Pies ma na imię Patrick. Po konsultacji u weterynarza, trafił on do szpitala, ponieważ jego stan był krytyczny. Żołądek przestał pracować w skutek tego, że pies bardzo długo nic nie jadł.

pies2

Niską temperaturę ciała zaczęto przywracać do normy poprzez ogrzewanie go kocami.

pies3

Pracownicy szpitala bardzo starali się, aby Patrick poczuł, że jest już bezpieczny i z ich strony nie grozi mu nic złego. otoczyli go staranną opieką.

pies4

Patrickowi nie dawano szans na przeżycie, ale wiele osób pomyliło się w tej kwestii. Zawzięcie walczył i pewnego dnia, sam o własnych siłach stanął na nogach!

pies5

Doprowadzenie psa do zdrowia było długim i niełatwym procesem. Ale dzięki ludziom, którzy każdego dnia walczyli o niego i dzięki ogromnej chęci życia jakie miał pies, w końcu odzyskał siły. Nadal jednak był bardzo nieufny wobec ludzi, czemu nie można się dziwić po piekle jaki zgotował mu były właściciel.

pies6

Minęło sporo czasu, ale dzisiaj Patrick jest zupełnie innym psem. Był na pograniczu życia i śmierci, a teraz jest zdrowy, silny i szczęśliwy.
Ma nowy dom, a wśród kochających go osób zapomina o tragicznej przeszłości, z jaką przyszło mu się zmierzyć.

pies7
Dla ludzi, którzy w ostatniej chwili uratowali mu życie i zajmowali się nim przez cały czas leczenia, należą się ogromne podziękowania i ogromny szacunek.

Źródło: facebook.com