Najpopularniejszym sposobem przygotowania pasty z czerwonej fasoli jest ugotowanie czerwonej fasoli lub kupienie gotowej w puszcze. Zależy to od tego ile czasu chcemy poświęcić na jej przygotowanie.
Niezbędnym składnikiem podczas przygotowywania pasty jest użycie papryczki chili lub jej zamiennik – ostrej papryki w proszku.
Jeśli zdecydujemy się na samodzielne ugotowanie czerwonej fasoli, musimy wybrać jeden z trzech wariantów.
- Fasolę możemy moczyć przez ok. godzinę lub dwie w bardzo gorącej wodzie (co jakiś czas dolewając gorącej wody), a następnie ugotować w świeżej wodzie do miękkości.
- Możemy fasolę zalać zimną wodę, zagotować – gorącą wodę wylać. Następnie znowu zalać świeżą i ugotować do miękkości.
- Według nas najprostszy sposób – fasolę odpowiednio długo namoczyć (od 6 do 12 godzin), po czym ugotować w świeżej wodzie na małym ogniu do miękkości.
Pasta z czerwonej fasoli nadaje się świetnie jako zdrowa kolacja. Możesz ją podać z pieczywem, sałatką warzywną czy warzywami pokrojonymi w słupki. To również pyszna, zdrowa i szybka w przygotowaniu przekąska, która zachwyci każdego!

Pasta z czerwonej fasoli przepis
Składniki:
- 1 puszka czerwonej fasoli lub 250 g ugotowanej
- 4 łyżki oliwy z oliwek
- 1 ząbek czosnku
- 1 łyżeczka słodkiej papryki
- 1/2 łyżeczki ostrej papryki
- szczypta soli
Jak zrobić pastę z czerwonej fasoli
- Jeśli używamy fasoli z puszki, czy mamy ugotowaną przez nas to odsączamy ją z zalewy/wody.
- Umieszczamy w wysokim naczyniu dodając, oliwę z oliwek, obrany i drobno pokrojony czosnek, słodką i ostrą paprykę oraz sól.
- Blendujemy na gładką masę – jeśli powstała konsystencja jest za sucha, to możemy dolać odrobinę oliwy z oliwek lub jeśli mamy to zalewy z fasoli.
Smacznego!
Pasta najlepiej smakuje na drugi dzień, kiedy wszystkie składniki się przegryzą. Gotową pastę możne przełożyć do słoika i przechowywać zamkniętą w lodówce.
Zobacz także – Pasta jajeczna – przepis na szybkie i smaczne śniadanie! oraz Salsa pomidorowa – gotowa w 5 minut!