Pies czuwa całą noc obok człowieka z Alzheimerem. Otrzymuje za to najlepszą nagrodę!
Średnia 4.5 (90%) 2 głosy(ów)

W małym, nadmorskim miasteczku Burriana w Walencji rozgrzały się serca, gdy 75-letni Francisco i jego rodzina wybrali się na wakacje na kilka dni. Pewnego wieczoru starszy mężczyzna cierpiący na Alzheimera wyszedł na spacer i nie wrócił.
Rodzina Francisco szybko zauważyła jego nieobecność i zaalarmowała policję. Wieczorem policjanci zaczęli przeszukiwać okolicę, ale nie znaleźli śladu po 75 latku. W mroku nocy poszukiwania były bardzo trudne.

Tymczasem starszy mężczyzna miał prawdziwe szczęście-na swojej drodze spotkał troskliwą suczkę, która nie odwróciła się od niego w nocy. Zaopiekowała się nim, towarzyszyła mu i dawała ciepło.Francisco1

Dopiero wczesnym rankiem policyjny patrol znalazł 75-latka, który już wykazywał oznaki łagodnej hipotermii i dezorientacji. Funkcjonariusze natychmiast wezwali karetkę pogotowia, aby Francisco mógł otrzymać niezbędne leczenie.

Jednak czworonożna opiekunka nie chciała opuścić Francisca i próbowała wskoczyć do ambulansu. Policjanci zainteresowali się suczką, która wydawała się być bezpańska, a następnie zawieźli ją do schroniska, gdzie okazało się, że ma wiele pcheł, świerzb i jest niedożywiona. N miejscu otrzymała pomoc weterynarza i rozpoczęła czekanie na nowych właścicieli, lecz na szczęście nie trwało to długo, bo zaledwie kilka dni!Francisco2

Rodzina starszego mężczyzny była nieskończenie wdzięczna i zachwycona tym, co zrobiło bezdomne zwierzę. Po trzech dniach zdecydowali się na adopcję. Czworonożna bohaterka otrzymała imię „Estrella” i trafiła do nowego domu.

”Noc była dość zimna. Hipotermia, którą miał mój ojciec mogła być znacznie gorsza, gdyby nie Estrella. Ona natychmiast rozpoznała go na kolejnym spotkaniu, a on był zachwycony, widząc swoją wybawicielkę. Cała rodzina płakała, gdy oboje znów się zobaczyli.” – mówi Maria, córka Francisco.

„Estrella go uratowała i z pewnością nigdy nie przeoczy niczego niepokojącego. Nadszedł czas, aby dać jej miłość, uczucie i dom, na jaki zasługuje.”-dodaje kobieta.

Francisco3

Z pewnością Francisco nie zgubi się podczas następnej wakacyjnej wyprawy- dopóki Estrella się o niego troszczy, nic nie może się wydarzyć. Mamy nadzieję, że cała rodzina doświadczy jeszcze wielu pięknych chwil razem!

Zobacz także – Buldog opłakuje najlepszego przyjaciela. Nie uwierzysz za kim tęskni!


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 września 2018