Skazani pedofile do przymusowej kastracji przez zastrzyk chemiczny!
Średnia 4.9 (97.89%) 19 głosy(ów)

Parlament Ukrainy uchwalił szereg nowych ustaw, które doprowadzą do przymusowej kastracji skazanych pedofilów. Antyandrogenowe zastrzyki chemiczne będą podawane mężczyznom skazanym za poważne przestępstwa seksualne wobec dzieci.

Początkowo ustawa obejmowała tylko dobrowolną kastrację i zwiększone kary więzienia, ale w ostatniej chwili podkomisja parlamentarna przyjęła alternatywną propozycję przedstawioną przez przywódcę Partii Radykalnej Oleha Lyashko. Powiedział: „Jest bardzo mało prawdopodobne, że gwałciciel nie wróci do tego, co robił wcześniej po zwolnieniu z więzienia”.zastrzyk1

Projekt ustawy, który obejmuje wprowadzenie publicznego rejestru przestępców seksualnych, przeszedł zaledwie w dwóch czytaniach przy wsparciu 247 głosów. Nowe przepisy wprowadzono po serii ataków na małe dzieci w tym tygodniu. Szef policji krajowej Wiaczesław Abroskin powiedział: „Pięcioro dzieci zostało zgwałconych w czterech regionach Ukrainy w ciągu zaledwie 24 godzin. Są to przestępstwa, które rodzice zgłosili na policję, pomimo ich lęku i obaw. Możemy tylko zgadywać, ile ukrytych przestępstw seksualnych wobec dzieci mamy w kraju”.

W jednym strasznym przypadku w kraju, 11 letnia Daria Lukyanenko została zabita po tym, jak próbowała walczyć z napastnikiem. Jej ciało znaleziono w szambie sześć dni później. 22-letni przyjaciel rodziny Nikolay Tarasov został aresztowany i oskarżony o próbę gwałtu na małej dziewczynce.zastrzyk2

Nowe prawo zostało ostro skrytykowane przez niektórych polityków i lekarzy, a niektórzy porównują je do „tortur”. Anna Maliar, kryminolog, która napisała oryginalny projekt, powiedziała, że ​​wielu posłów nie wie, na co głosuje.

zastrzyk3

„Kastracji chemicznej nigdy nie należy stosować jako kary, ponieważ z definicji jest torturą. Przymusowe kastrowanie więźniów nie jest rzeczą cywilizowaną” – powiedziała.

A Ty, co myślisz o tym pomyśle?


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 lipca 2019