Obwiązany taśmą kot wyrzucony w worku! ZOBACZ akcję ratunkową! [WIDEO]
Oceń ten post

Nicole Paling z Kanady jedzie do kliniki dla zwierząt, ponieważ jeden z kotów, którym się opiekuje, Bacci, przeszedł w stan niewydolności oddechowej.

Kiedy na parkingu wyłącza swój samochód, zauważa czarną torbę, która leży na podjeździe. Młoda kobieta jest głęboko zszokowana tym, co widzi w środku…Nicole1

W płóciennej torbie znajduje się kot, którego cała twarz owinięta jest taśmą. Głowa biednego zwierzęcia jest tak zablokowana, że może tylko oddychać przez nos.

Chociaż klinika została zamknięta na dwie godziny, Nicole nadal ma dostęp do budynku, ponieważ ściśle współpracuje z kliniką zwierząt jako inicjator organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt „ELM Cat Rescue”.

Młoda kobieta łapie torbę i wchodzi do środka. W panice dzwoni do swojego przyjaciela Bretta Nortona, ponieważ nie udaje jej się uwolnić biednego kota, któremu nadała już imię ”Lucky”.

Nicole2

„Nie mógł nawet otworzyć ust, tylko oddychał nosem. Scyzorykiem próbowałem rozciąć taśmę, ale utkwiła ona w futrze. Miałem dużo problemów, przypadkiem zraniłem też lekko jego uszy. Nie chciałem już go krzywdzić „– mówi pomocnik, Brett Norton.

Tutaj możesz obejrzeć akcję ratunkową Lucky’ego:

Ku zaskoczeniu ratowników pacjent Lucky milczy i pozwala, by bolesna procedura minęła bez oporu. Kot zdaje sobie sprawę, że Brett i Nicole chcą mu tylko pomóc.

„Kiedy uwolniłem połowę jego głowy i ust, spodziewałem się, że mnie ugryzie. Ale mimo wszystko nie wykazywał oznak agresji. Nawet nie próbował się bić.” – mówi ze zdumieniem Brett.

Przez kilka minut po uwolnieniu Lucky nie robił niczego innego tylko pił! Nikt nie wie, jak długo taśma była owinięta wokół jego głowy, ale przytłaczające pragnienie kota sugeruje, że nie był w stanie pić ani jeść przez długi czas.

„Pił tak, jakby nie było jutra, jakby nigdy wcześniej nie widział wody. Kto wie, jak długo cierpiał?”– mówi Brett Norton.Nicole3

Po dokładnym badaniu weterynaryjnym okazało się, że Lucky ma infekcję pęcherza moczowego, którą natychmiast zaczęto leczyć.

Jak tylko stan jego zdrowia się polepszy, będzie mógł przenieść się do nowego miejsca. Już jest wielu kandydatów na rodzinę zastępczą-ponad 100 osób wyraziło chęć przyjęcia zwierzaka pod swój dach. Ale Nicole przyjrzy się bliżej przyszłemu właścicielowi Lucky’ego, aby już nigdy nie doświadczył zła i okrucieństwa ze strony człowieka.Nicole4

”Pomimo okrucieństwa, przez które przeszedł, jest jednym z najbardziej kochających kotów, z jakimi miałam przyjemność pracować. Patrzę na Lucky’ego i widzę jego piękne zielone oczy i jestem pewna, że znajdzie swój nowy, szczęśliwy dom.” – powiedziała Nicole.

Zobacz także – Znaleźli kota, którego szyja była ciasno owinięta taśmą. Zwierzak nie mógł jeść i był bliski śmierci!


loading...
loading...


Aktualizacja: 16 października 2018