Dzieci namalowały mural z kogutem. Proboszczowi kojarzy się z LGBT!
Średnia 3.4 (67.14%) 14 głosy(ów)

Mural przedstawiający barwnego piejącego koguta wykonanego przez dzieci z Pcimia (wieś w woj. małopolskim) oburzył proboszcza do tego stopnia, że poświęcił on temu kazanie, na którym porównywał rysunek do zdrady św. Piotra oraz mówił, że kojarzy się ze środowiskiem LGBT.

Mural powstał dzięki projektowi „Regio-mural Kliszczacy”, którego organizatorem jest fundacja Klamra, promująca działania antydyskryminacyjne oraz zachęcająca społeczeństwo do większej tolerancji.

mural z kogutem1
facebook.com/regiomuralPcim/

”Dla mnie kogut jest symbolem zdrady i to zdrady największej, bo Piotrowej. Niech rodzice uważają, na co zapisują dzieci następnym razem” – mówił z ambony ks. Lucjan Pezda na temat działa, które powstało na jednej z ulic Pcimia.

Ponadto zgromadzeni w Kościele usłyszeli z ust proboszcza, iż projekt wykonywała fundacja popierająca LGBT, prawa kobiet do aborcji, a kogut wykonany na jednym z murali symbolizuje fałszywość.

mural z kogutem2
facebook.com/regiomuralPcim/

Organizatorzy twierdzą zaś, że warsztaty zostały przeprowadzone profesjonalnie, a podczas zajęć nie pojawiły się żadne treści o charakterze światopoglądowym czy też promujące LGBT lub prawa kobiet do aborcji.

mural z kogutem3
facebook.com/regiomuralPcim/

Katarzyna Zięba, koordynator projektu mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej: ”Ja tego nie rozumiem. Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś w ten sposób może zinterpretować zwyczajnego koguta. Nie chcieliśmy w ten sposób przemycać żadnych treści ideologicznych.”

Czy księdza poniosła wyobraźnia?


loading...
loading...


Aktualizacja: 14 sierpnia 2019