Nie obcina paznokci od 4 lat! Nazywa je swoimi ”dziećmi”!
Średnia 2.7 (53.33%) 6 głosy(ów)

Wiele kobiet pozwala swoim paznokciom rosnąć w naturalny sposób lub decyduje się na sztuczne ich przedłużenie ze względów estetycznych. Chociaż niekoniecznie jest to praktyczne, to zazwyczaj Panie doskonale radzą sobie z nieobcinaniem paznokci podczas codziennych zajęć.

Dowód na to, że długie paznokcie nie sprawiają żadnej trudności, pokazuje 35-letnia Rosjanka Elena Schilenkowa, która pozwoliła, aby jej paznokcie rosły ”nieco dłużej” czyli do ponad dwunastu centymetrów! Ze względu na zakład z przyjacielem, YouTuberka nie miała w rękach nożyczek do paznokci od ponad czterech lat. W międzyczasie wygrała zakład, ale nie tylko.paznokci1

Elena dzięki swoim paznokciom otrzymała nawet nagrodę. Właściwie mogłaby zakończyć już ten eksperyment i zacząć klasyczną pielęgnację paznokci, ale nadal nie chce obciąć swoich ”dzieci”.

”Nazywam je moimi ”dziećmi”, ponieważ mają cztery lata i opiekuję się nimi jak prawdziwymi dziećmi. Lubię je, ponieważ zwracają dużą uwagę. Nikt, kto mnie spotyka, nigdy mnie nie zapomni. Przede wszystkim dotyczy to mężczyzn” – wyjaśnia Elena.paznokci2

Zaskakujące jest też to, że młoda Rosjanka przyznaje nawet, że w codziennym życiu nie ma prawie żadnych problemów ze swoimi niezwykle długimi paznokciami:

”Normalne czynności nie stanowią dla mnie problemu. Po prostu robię wszystko trochę inaczej. Udaje mi się, ponieważ planuję każdy ruch i jestem na ogół bardzo ostrożna.”

Niemniej jednak 35-latka musiała zrezygnować z pewnych rzeczy. Na przykład nie może założyć grubych rękawiczek, których nie należy lekceważyć w lodowatej Rosji. Elena nie gra też w tenisa i nie pływa – co niegdyś było jej dwiema pasjami.

Ponadto kobieta tak bardzo martwi się o swoje ”dzieci”, że jej sen nie jest tak spokojny jak kiedyś:

”Ciągle się boję, że moje paznokcie połamią się w nocy. Mam nawet koszmary na ten temat! Często śnię o przebudzeniu się krótkimi paznokciami. To byłoby straszne”!

paznokci3

Rosjanka przyznaje także, że wszystkie niekorzystne okoliczności i wyrzeczenia są warte tego, że jej paznokcie dalej mogą rosnąć.

Kto wie, jak długo jeszcze nie weźmie nożyczek do rąk? Jednak jedno jest pewne – dopóki Elena zbliży się do rekordu świata, upłynie jeszcze dużo czasu. Rekordzista świata Shridhar Chillal z Indii nie obcinał paznokci lewej ręki przez 66 lat i osiągnął długość prawie 200 centymetrów.

Zobacz także – W 24 godziny zorganizowali własny ślub w szpitalu. Zrobili to, ponieważ chcieli spełnić największe marzenie umierającej córki.


loading...
loading...


Aktualizacja: 3 kwietnia 2019