Ukradli 99-latce oszczędności życia. Internauci zebrali dla niej pół miliona!
Średnia 4.4 (88.33%) 12 głosy(ów)

99 letnia Pani Ewa straciła oszczędności całego życia. Pomimo tego, że staruszka żyje bardzo skromnie, kupując produkty tylko pierwszej potrzeby, a w jej mieszkaniu znajdowało się jedynie 4000 zł, które zbierała latami, to i tak dwoje okrutnych ludzi postanowiło ją okraść.

Pani Ewa1
tvn24.pl

Złodzieje to mężczyzna i kobieta, którzy podszyli się pod pracowników administracji i weszli do mieszkania Pani Ewy pod pretekstem omówienia remontu, który rzekomo zaplanowała spółdzielnia.

”Mężczyzna stanął tam, w tych drzwiach pierwszych, co się do mnie wchodzi, dziewczyna usiadła na brzegu wanny, a ja siedziałam na muszli klozetowej. Gęba im się nie zamykała. Wizyta trwała ok. pół godziny. Splądrowali mieszkanie i zdołali ukraść 4 tys. zł. Zabrali wszystko. 30 lat pracowałam w zieleni, 30 lat oszczędzałam”– mówi 99-latka w rozmowie z TVN24.

Podczas gdy dwoje młodych ludzi uparcie zagadywało Panią Ewę w łazience, trzecia osoba musiała przeszukiwać mieszkanie. Znalazła skrytkę, gdzie przechowywane były pieniądze i je ukradła.

Staruszka żyje z najniższej emerytury i kupuje tylko jedzenie, ponieważ na nic innego jej już nie stać. Jednak teraz, gdy jej smutna historia ujrzała światło dzienne i poruszyła tysiące ludzi, Pani Ewa nie będzie musiała martwić się już o finanse.

W Internecie ruszyła zbiórka na pomoc, gdzie uzbierano już prawie… 500 tysięcy złotych! Pomagają ludzie z całego kraju, a nawet z zagranicy!


Pani Ewa2
pomagam.pl/pomocpaniewie

Dodatkowo Fundacja ”Serce dla Maluszka”, która utworzyła konto, gdzie można wpłacać pieniądze dla 99-latki, będzie opłacać jej czynsz, media i jedzenie. Zaproponowała również remont mieszkania, na co Pani Ewa odpowiedziała:

”Żeby tu mieszkało młode małżeństwo, dzieci, ale po co mnie na chwilę? Jeszcze rok i będę miała sto lat. Nie można żyć ponad stówkę. A mnie to dobija, to co mnie spotkało i nie wiem, czy jutro się obudzę”– mówi dziennikarzom TVN24.

Szacunek dla wszystkich, którzy zdecydowali się pomóc i przelali choć drobną sumę. W ten sposób okrutnie okradziona Pani Ewa wreszcie nie będzie musiała liczyć każdego grosza!

Ty także możesz pomóc, jeśli chcesz. Oto numer konta, na które można wpłacać datki:

Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Tytuł: Babcia Ewa

Źródło: tvn24.pl


loading...
loading...


Aktualizacja: 12 września 2019