Przygarnięte psy uratowały mu życie! NIESAMOWITA historia!
Średnia 4.6 (92.5%) 8 głosy(ów)

Kiedy Zach Skow adoptował ze schroniska trzy psy: Tuga, Marleya i Buddy’ego, uratował też siebie, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedział.

Zach zaczął dużo pić w młodym wieku, a jego problemy nasiliły się, osiągając szczyt w połowie 2000 roku, kiedy pracował w klubie w Arizonie. Zanim skończył 28 lat, lata nadużywania alkoholu i narkotyków zebrały żniwo – a dokładniej jego wątrobę. Lekarze nie dawali mu zbyt wielu szans na przeżycie bez przeszczepu.Zach Skow1

Zach mógł zakwalifikować się do przeszczepu tylko wtedy, gdy przez sześć miesięcy wykaże całkowitą trzeźwość. Wtedy właśnie Tug, Marley i Buddy wkroczyli do akcji. Kiedy poznali się z Zachem, mężczyzna był szkieletowym cieniem własnego siebie i nie miał zbyt wiele ochoty do życia – ale jego nowi przyjaciele byli w pełni zależni od niego, co stanowiło wystarczającą zachętę, by rano wstać z łóżka.

”Moje psy patrzyły na mnie jak na najwspanialszego człowieka na świecie” – wspomina.”Nie widzieli desperacji, po prostu widzieli osobę, którą kochają.”

Opieka nad zwierzętami wymaga znacznie więcej niż tylko karmienia i upewnienia się, że mają wystarczającą ilość wody. Psy też potrzebują spacerów, a Zach nie tylko zaczął chodzić z nimi na długie wędrówki, co sprzyjało jego kondycji, ale także jadł zdrowiej niż kiedykolwiek przedtem. W ciągu następnych miesięcy regularnie robił badania, a lekarze ”patrzyli na mnie tymi zdziwionymi oczyma”. – mówi.

”Kiedy byłem na skraju załamania, kiedy nie mogłem na siebie patrzeć, a nawet kiedy chciałem popełnić samobójstwo, zawsze wychodziłem z moimi psami na wędrówkę w góry.” – wspomina.

Potem pewnego dnia lekarze ogłosili coś cudownego. Dzięki swoim psom Zach zmienił się tak bardzo, że nie potrzebował już przeszczepu wątroby!Zach Skow2

Mężczyzna, który obecnie nazywa siebie ”ratownikiem psów” założył firmę Marley’s Mutts. Organizację non-profit, która ratuje, rehabilituje, trenuje i znajduje domy dla potrzebujących psów. Organizacja uratowała już ponad 5000 psów i pracuje w ramach programu Miracle Mutts. Edukuje społeczeństwo o uzdrawiającej mocy posiadania zwierząt.Zach Skow3

Ponadto pracownicy i wolontariusze Marley’s Mutts odwiedzają wraz z psami weteranów, pacjentów szpitali i osoby o specjalnych potrzebach, pozwalając im poznawać terapeutyczną moc tych wspaniałych czworonogów.Zach Skow4

Psy odwiedzają także więzienia, gdzie więźniowie spędzają z nimi czas i trenują je, co zwiększa ich szansę na adopcję.

Wspaniałe rzeczy dotyczące psów są takie, że nie obchodzi ich, jak wyglądasz. Dla nich liczy się tylko to, co masz w środku. Na szczęście dla Zacha miłość, jaką czuł do swoich psów wystarczyła, by pokonać jego demony i doprowadzić do ogromnej zmiany.

Zach Skow5

To naprawdę nieprawdopodobna historia!

Zobacz także – Niedźwiedzica czekała 30 lat na kogoś, kto ją ocali. Zobacz moment, kiedy wychodzi z brudnej klatki, która służyła jej za dom!


loading...
loading...


Aktualizacja: 20 marca 2019