Cynamon i jogurt jako lekarstwo na cukrzycę, cholesterol i otyłość
Średnia 3 (60%) 2 głosy(ów)

Lecznicze właściwości cynamonu są znane od dawna. Jest przyprawą, którą można kupić w proszku, nie spożywa się jej bezpośrednio tylko w połączeniu z innymi składnikami spożywczymi.

cynamon-i-jogurt

Można go wymieszać z jogurtem co chyba jest najlepszym rozwiązaniem, użyj jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu.

Cynamon obniża poziom cukru we krwi – badania wykazały, że spożywanie pół łyżeczki cynamonu dziennie sprawi, że znacznie spadnie poziom cukru we krwi jest to szczególnie ważne u osób, które mają cukrzycę typu 2. Ponadto badania potwierdziły pozytywny wpływ cynamonu na cholesterol i triglicerydy we krwi.

Cynamon dodaje się do wielu ciast i słodyczy, ale nie jest to idealne rozwiązanie dla cukrzyków, idealnym połączenie dla takich osób jest cynamon i jogurt. Można dodać owoce do smaku do tej mieszaniny lub ziarna zbóż w zależności od stanu zdrowia.

Cynamon i jogurt jak dieta dla osób z cukrzycą i tych co chcą schudnąć:

Dietę ta należy stosować przez 10 dni

Codziennie na śniadanie spożywaj 200 ml jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu w połączeniu z 2 łyżeczkami cynamonu. Możesz dodać zboża, siemię lniane lub owoce.

Na obiad jedz to co zwykle tylko nie przesadzaj z ilością.

Na kolację wypij 200ml jogurtu zmieszanego z pół łyżeczki cynamonu bez żadnych dodatków.

Podczas tej diety należy spożywać duże ilości wody i oczywiście być aktywnym fizycznie. Połączenie jogurtem z cynamonem może być również stosowane do pielęgnacji skóry twarzy.


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019