,

Uwaga! Poznaj oznaki jakie wysyła Ci Twój organizm kiedy potrzebuje więcej żelaza


Około 10% kobiet cierpi z powodu braku żelaza w organizmie, a te, które są bardzo aktywne fizycznie problem ten dotyczy szczególnie. Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój organizm ma dość tego bardzo ważnego minerału słuchaj sygnałów, jakie wysyła Ci Twoje ciało. 

12

1. Zmęczenie
Organizm wykorzystuje żelazo do produkcji hemoglobiny, która odpowiada za czerwone krwinki i transport tlenu. Brak tlenu w krwi powoduje uczucie zmęczenia.
2. Brak koncentracji
Jeśli zauważysz, że twoja koncentracja jest bardzo zła i nie możesz na bieżąco wykonywać swoich obowiązków, masz spore zaległości, powodem może być brak żelaza.
3. Apatia
Apatia wobec wszystkiego – swojej rodziny, przyjaciół, pracy lub ulubionego hobby może być również spowodowane brakiem żelaza.
4. Ciężki oddech
Jeśli podczas spaceru, ćwiczeń lub robienia czegoś w domu masz ciężki oddech powodem może być brak tego ważnego minerału. Chodzi o tlen, który potrzebuje twoje ciało, ale nie otrzymuje w odpowiednich ilościach.
5. Blada skóra
Blada skóra może być objawem braku żelaza, co nie jest dobrym znakiem. Bladość skóry jest spowodowane przez słabe krążenie krwi i niewystarczalną liczbę krwinek czerwonych.
6. Brak energii i słaba kondycja
Jeśli jesteś osobą, która jest aktywna fizycznie z pewnością można zauważyć, jeśli zwykłe ćwiczenia stają się zbyt wymagające i nie wykonalne. Brak żelaza zmniejsza zdolność fizyczną i odporność organizmu.
7. Bóle mięśni
Jeśli po treningu lub długim spacerze czujesz silny ból w mięśniach za każdym razem, twoje ciało chce powiedzieć, że brakuje żelaza.
8. Miękkie paznokcie

 13
Jeśli Twoje paznokcie nie są twarde, jak wcześniej, czyli zauważyłeś, że stały się one miękkie i wklęsłe, istnieje możliwość, że przyczyną jest właśnie brak żelaza.
9. Kolor moczu
Jeśli zauważysz zmianę koloru moczu nadszedł czas, aby uzyskać pomoc. Ze względu na brak żelaza mocz będzie różowy lub nawet czerwony.