6 fantastycznych sposobów jak urządzić małą kuchnię, by była funkcjonalna.
Oceń ten post

Małe kuchnie są niestety normą w większych miastach i wiele osób używa kuchni jako miejsce do podgrzewania gotowych dań i przechowywania zbędnych rzeczy, na które nie starczyło miejsca w salonie. Ale są osoby, które nie potrafią żywić się jedynie daniami na wynos i podejmują walkę z tą malutką przestrzenią jaką mamy do dyspozycji, aby przygotować zdrowy i domowy obiad. Dzięki ich pomysłom i kreatywności możemy niektóre triki wykorzystać w naszej kuchni, aby nie był miejscem gdzie przychodzimy tylko po to, aby coś odgrzać.

Oto 6 genialnych wskazówek, jak mała kuchnia może stać się miejscem, w którym każdy domownik odnajdzie własną przestrzeń i z pewnością zostanie tam na dłużej.

1. Użyj piekarnika do przechowywania

mała kuchnia
heitonbuckley

Gdy mamy ograniczoną przestrzeń w naszych szafkach, więc doskonałym rozwiązaniem jest przechowywanie wszystkich blach do pieczenia, kratek do chłodzenia ciast i foremek w piekarniku. Pamiętaj, żeby wyjąć wszystkie przedmioty przed włączeniem piekarnika 🙂

2. Zawieś haczyki, gdzie tylko możesz

mała kuchnia
Home Design Key
mała kuchnia
lifehacker
mała kuchnia
Pinterest

W każdej kuchni jest wiele drobnych rzeczy należących do wyposażenia, które musimy mieć pod ręką. Przyprawy, noże, sztućce, łopatki czy szczypce. Nie wszystko opłaca się chować do szafek czy szuflad, jest to po prostu mało praktyczne rozwiązanie. Znacznie lepszym pomyłem jest trzymanie najpotrzebniejszych rzeczy na wieszaczkach. Poproś męża lub gdy masz z tym problem 🙂 sama zawieś haczyki, tam gdzie nie będą przeszkadzały i spełnią swoją funkcję w 100%.

3. Stwórz własną spiżarnię

mala kuchnia
breckin

Stworzenie komfortowej strefy przechowywania wcale nie wymaga oddzielnego, przestronnego pomieszczenia. Wystarczy jedna duża szafka, by skryć cały kuchenny rozgardiasz. O ile oczywiście wpierw dobrze ją zagospodarujemy. Pomocne w tym zadaniu są carga – pojemne, ażurowe kosze zamocowane na wytrzymałym stelażu. Wystarczy lekki ruch, by całą zawartość wysunąć z szafki, tak by mieć niczym nieutrudniony dostęp do przechowywanych produktów. Wszystkich – nawet tych umieszczonych w głębi.

4. Układaj rzeczy według tego, jak i kiedy ich używasz

mała kuchnia
Martha Stewart

Oczywistym ale przez niewielu praktykowanym, jest poukładanie w szafce lub na niej przedmiotów w kolejności od najmniej do najczęściej używanych. Pozwoli to zaoszczędzić czas na szukanie potrzebnej rzeczy, a także unikniemy chwilowego bałaganu.

5. Sprzątaj po sobie

mała kuchnia
Just a Pack

To chyba najważniejsza rada oszczędzająca miejsce w małej kuchni. Na niewielkiej przestrzeni nie możemy sobie pozwolić na stos nieumytych naczyń. Pamiętaj, aby myć je na bieżąco podczas gotowania, pozwoli to zaoszczędzić bardzo dużo miejsca.

6. Jeśli wszystko inne zawiedzie, skorzystaj ze schowka

mała kuchnia
Reader’s Digest

Kiedy jesteś w sytuacji, gdy masz do przygotowania posiłek dla większej ilości osób i nie masz czasu sprzątać na bieżąco, to możesz wykorzystać „schowek”. Jest to takie miejsce, w które na pewno nie zajrzą Twoi goście, a w którym zmieszczą się wszystkie brudne garnki, patelnie i inne narzędzia, z których korzystałaś. I gdy będzie już po wszystkim, na spokojnie będziesz mogła uporać się z pozostawionymi brudami. Nie polecamy tej metody, ponieważ lepiej jest wykorzystać innych domowników, aby to oni zajęli się sprzątaniem, ale są sytuacje, kiedy musimy sięgnąć po niekonwencjonalne rozwiązania.

Zobacz także – Tapety wróciły do łask! 30 inspiracji na zmianę dekoracji domu w jeden dzień.


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019