8 świeżych ziół i przypraw, które można łatwo wyhodować w kuchni
Średnia 4 (80%) 1 głosy(ów)

Posiadanie wszystkich niezbędnych składników kulinarnych zawsze pod ręką jest odwiecznym marzeniem dla wielu ludzi. W końcu może się tak zdarzyć, że nie masz pod ręką prostej rzeczy, takiej jak przyprawa czy pęczek świeżej pietruszki. Dlatego chcemy dać szansę spojrzenia na świeże zioła z innej strony. Możesz z łatwością zacząć samodzielnie uprawiać świeże zioła w swoim domu, dzięki czemu zawsze będziesz mieć je pod ręką.

Kolendra

świeże zioła1Lekka gleba o neutralnej kwasowości jest najlepsza dla kolendry. Powinnaś zasiać nasiona w donicy w rzędach i ważne jest regularne podlewanie. Sadzonki kolendry pojawiają się w ciągu kilku tygodni po wsianiu ich w glebę.

Koper

świeże zioła2Kiedy koper rośnie nam w domu, musimy pamiętać, że lubi dużo światła. Koper potrzebuje również regularnego podlewania, zaleca się również dodawanie nawozów mineralnych do gleby dwa razy w miesiącu.

Pietruszka

świeże zioła3Najlepiej jest umieścić nasiona pietruszki w pojemniku wypełnionym wodą na dzień przed posianiem. Podczas siewu należy umieścić nasiona w glebie nie więcej niż na 0,5 cm, a następnie przykryć niewielką warstwą ziemi. Doniczkę z nasionami należy postawić w ciemnym miejscu i podlewać co drugi dzień. Kiedy pojawią się liście, przenieś doniczkę na parapet blisko światła.

Rozmaryn

świeże zioła4Najlepiej wysiać nasiona rozmarynu w wilgotnej glebie w małych doniczkach na głębokości około 1,5 cm. Nasiona kiełkują przez około miesiąc. Ważne jest, aby gleba była wilgotna i nie zapomnij od czasu do czasu wystawiać roślinę na świeże powietrze.

Szałwia

świeże zioła5Mały plastikowy kubek wystarczy do posiania szałwii, ale gdy roślina jest już dojrzała, potrzebuje co najmniej 1,5 litrowej doniczki. Podobnie jak rozmaryn, nasiona szałwii należy siać w wilgotnej glebie.

Tymianek

świeże zioła6Będziesz potrzebowała małej doniczki o wysokości do 15 cm. Nawilż glebę przy pomocy rozpylacza i wysiej kilka nasion. Przykryj je jeszcze 1 cm ziemi. Zanim pojawią się pierwsze roślinki, nie pozwól, aby gleba była sucha. W przeciwieństwie do kolendry, tymianek potrzebuje umiarkowanego podlewania.

Melisa

świeże zioła7Melisa powinna być siana w rzędach i należy ją podlewać trzy razy w tygodniu. Jeśli chcesz mieć więcej liści, nie pozwól, by zakwitła. Zaleca się usunięcie kwiatów, gdy się tylko pojawią. Pomoże to w bocznym rozgałęzieniu.

Oregano

świeże zioła8Ta roślina nie jest wymagająca, jeśli chodzi o glebę, ale potrzebuje dużo światła słonecznego, więc lepiej umieścić doniczki w najbardziej nasłonecznionym miejscu. Powinnaś umieścić nasiona w glebie na około 0,5 cm. Oregano potrzebuje codziennego podlewania, gdy jest młody, a dojrzała roślina powinna być podlewana co drugi dzień.

Zobacz także – 15 pomysłów na wyjątkowe doniczki tej wiosny. Twój ogród przyciągnie wzrok każdego!


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 listopada 2018