11-latek z Nigerii otrzymuje stypendium baletowe z USA. Wszystko po tym, jak ukazało się to wideo!
Średnia 4.7 (93.33%) 15 głosy(ów)

Ten chłopiec, którego możesz zobaczyć na poniższym filmie, to 11-letni Anthony – tancerz baletowy z Nigerii. Niedawno film, na którym tańczył w deszczu boso, stał się bardzo popularny, a chłopiec zdobył stypendium na prestiżowe letnie warsztaty w USA!

SPÓJRZCIE SAMI:

View this post on Instagram

FACTS ABOUT OUR PROGRAM. Behind those fanciful in class beauty and costumes are lots and lots of backstage hard work. With very little or no resources our kids are training to be the best they can. This is not to bring down anyone but to show their high level of dedication and committments to our program. Who wouldn't be proud of them? What teacher wouldn't pray for students who shows/comes to class with so much desire to learn? Kids who are ready to dance with or without conditions. Imagine what more we could achieve if we have more?🙂 DMs for more information. #leapofdanceacademy #covid19 #donation #vocational #nigerianballetschool #travelingtutusincnigeria #danceacademy #danceeducation #weloveyou #growth #weloveourpartners #yeswecan #dancing #learning

A post shared by Leap of Dance Academy (@leapofdanceacademy) on

To wideo zostało udostępnione przez jego szkołę tańca i wkrótce potem zyskało tysiące wyświetleń, polubień i komentarzy. Ludzie wydają się być absolutnie oszołomieni oddaniem, wdziękiem i talentem chłopca.

1

Film przyciągnął wreszcie uwagę Cynthii Harvey, która jest dyrektorem artystycznym nowojorskiej szkoły baletu.

„Znajomy mieszkający w Wielkiej Brytanii przesłał mi to wideo. Potem przez cały dzień próbowałam znaleźć tego chłopca” – powiedziała Harvey w wywiadzie.

Na szczęście Cynthii w końcu udało się wytropić Anthony’ego. Ponadto zaproponowała mu stypendium na wirtualne trzytygodniowe intensywne letnie warsztaty w USA.2

Daniel Ajala Owoseni, który jest nauczycielem Anthony’ego, założył tę szkołę w Lagos w 2017 roku. Niestety, nawet po 3 latach, szkoła nadal nie ma wystarczającej przestrzeni dla swoich 12 uczniów. Z tego powodu przez większość czasu ćwiczą w piwnicy nauczyciela, a także w miejscach publicznych.

„Próbujemy zmienić stereotypy dotyczące tańca baletowego. Chłopcy naprawdę potrafią baletować. Męski taniec baletowy jest tu na stałe i nie powinien być przeznaczony tylko dla kobiet” – powiedział nauczyciel.3

”Anthony jest bardzo podekscytowany i zawsze ciężko pracował, więc jest szczęśliwy, że może kontynuować pracę nad swoimi marzeniami i ma taką możliwość. Głównym celem naszej szkoły jest to, aby nasi uczniowie dobrze reprezentowali balet w Nigerii i wynieśli go na pierwszy plan, pokazując jednocześnie elegancję baletu, ale także pozwolili naszej kulturze zabłysnąć”

4

Wspaniały młody człowiek o wielkim talencie i przede wszystkim pasji do tańca! Jesteśmy pod wrażeniem i mamy nadzieję, że świat baletu właśnie stanął dla niego otworem!


loading...
loading...


Aktualizacja: 13 sierpnia 2020