Jej chory na autyzm syn otrzymał zaproszenie na urodziny. Kobieta wzruszyła się do łez, kiedy przeczytała całość.
Średnia 4.5 (90%) 10 głosy(ów)

Timothy jest kochającym małym chłopcem, który mocno stąpa po ziemi. Niemniej jednak, jego codzienność nie jest łatwa, ponieważ cierpi na autyzm. Jego mama ma ręce pełne roboty, bo wiele rzeczy dla jej syna jest trudne i niezrozumiałe.
Jedną z nich są urodziny jego rówieśników, na które chłopiec jest zapraszany, ale nie może iść, ponieważ wśród tak dużej liczby szalejących dzieci czuje się bardzo poddenerwowany i zestresowany.
Wreszcie mama Timothy’a postanowiła napisać szczególny list, który zmienił wszystko:

Timothy

”Droga (super fajna) Mamo,

Nie znam Cię, ani Ty nie znasz mnie, ale mój syn Timothy czasem siedzi obok Twojego syna w szkole.

Timothy cierpi na szczególnie poważny przypadek autyzmu. Jest 7-letnim chłopcem, który kocha świat całym sercem. Potrzebuje dużo pomocy w szkole i czasem nie zauważa, co dzieje się tuż przed jego nosem.

Chce mieć przyjaciół, ale nie wie, jak ich zdobyć.

Chce bawić się z dziećmi, ale nie wie, jak zapytać.

Chce być wśród nich, ale nie wie, jak się do tego zabrać.

Rodzice dzieci o szczególnych potrzebach doskonale znają ból, jaki czują ich pociechy, kiedy muszą być wykluczone z imprez społecznych.

Organizowane zawody, zabawy, spotkania, i tak, straszne urodziny.

Mój syn nie uczestniczył w żadnym z tych wydarzeń. W ciągu ostatnich kilku lat otrzymywaliśmy zaproszenia, ale tylko te, które były kierowane do całej klasy. Nie zrozum mnie źle, jestem za to wdzięczna.

Jednak zastanawiam się, czy inni rodzice wiedzą cokolwiek o chorobie Timothy?

Dlatego uprzejmie odrzucamy wszystkie zaproszenia. Każde z nich.
Aż do czasu, kiedy nie otrzymaliśmy od Ciebie zaproszenia ze specjalną notatką:

”Carter siedzi w szkole obok Timothiego i zawsze mówi o nim w domu. Mam nadzieję, że Timothy będzie mógł przyjść na urodziny. Wynajęliśmy dmuchany zamek, do którego można podłączyć mała dmuchaną zjeżdżalnię. Będą też balony z wodą i pistolety na wodę. Timothy może przyjść wcześniej, jeśli obecność całej klasy będzie dla niego zbyt sresująca. Dajcie nam znać, żebyśmy mogli wszystko przygotować.”

Napisałaś dokładnie to, czego zawsze potrzebowałam.

Dzięki Tobie mój syn poczuje się jak normalne dziecko. Poczuje się doceniony i akceptowany. Dzięki Tobie i Twojemu synowi, poczuje się szczęśliwy.
Możesz być pewna, że Timothy przyjdzie. Będzie na urodzinach po raz pierwszy i nie mogę się już doczekać.

Chciałam powiedzieć Ci, jak wspaniale wychowujesz swoje dziecko. Dziękuję.”

Mama, która napisała szczególne zaproszenie do chorego chłopca jest osobą godną naśladowania. Udowadnia, jak wiele zmienić mogą współczucie i empatia. Ogromne brawa dla niej!

Źródło: thebookoftimothy.blogspot.de themighty.com

Zobacz także – 11-latka założyła do szkoły nową sukienkę, a nauczyciel kazał jej iść do domu i się przebrać. Nie uwierzysz, dlaczego!


loading...
loading...


Aktualizacja: 10 października 2018