Oddała dziecku szpik kostny. Kilka lat później dziewczynka podziękowała w wyjątkowy sposób!
Średnia 4.3 (85.71%) 7 głosy(ów)

Oddanie krwi lub szpiku kostnego naprawdę daje komuś dar życia.

Jedną z tych szczęśliwych osób, które otrzymały drugie życie jest Skye Savren-McCormick z Aventury w Kalifornii. Skye miała zaledwie rok, kiedy zdiagnozowano u niej białaczkę mielomonocytową. Jej rodzice byli zdruzgotani, kiedy dowiedzieli się, że ich córka potrzebuje przeszczepu szpiku, aby przeżyć.Skye1

Wcześniej, studentka o imieniu Hayden zobaczyła na uczelni informację zachęcającą do dawstwa szpiku od organizacji „Be the Match”. Hayden wcześniej oddawała już krew, więc wtedy postanowiła oddać też szpik.

W tamtym czasie nie miała pojęcia, że ten prosty akt dobroci uratuje życie dziecku, które jeszcze się nie urodziło.

Skye2

„Prawie rok po tym, jak się zarejestrowałam, dostałam telefon. Powiedziano mi, że mogę oddać szpik rocznej dziewczynce z białaczką i spytano, czy chcę kontynuować ten proces.” – powiedziała Hayden.

„Od razu, wiedziałam, że to jest mój cel i byłam gotowa, aby pomóc temu aniołowi.”-dodaje.

Skye3

Skye otrzymała od Hayden szpik kostny ratujący życie. Teraz, w wieku trzech lat, choroba dziewczynki jest ostatecznie w remisji, a ona na drodze do pełnego wyzdrowienia.

„Be the Match” ma politykę anonimowości przez pierwszy rok po oddaniu, ale po tym czasie Hayden zaczęła komunikować się z rodzicami Skye, Toddem i Talią Savren-McCormick. Talia i Todd są pewni, że bez darowizny Hayden ich córki nie byłoby już z nimi.

Skye4

W dniu trzecich urodzin Skye, Hayden wysłała jej prezent urodzinowy. Wewnątrz kartki młoda kobieta zamieściła specjalne zaproszenie dla zachwyconego dziecka: zaproszenie, by służyć jako ”kwiatowa dziewczynka” na nadchodzącym ślubie Hayden!

Po zgodzie lekarzy na podróż z Kalifornii do Alabamy, rodzina Savren-McCormick przybyła zaledwie dwa dni przed wielkim wydarzeniem. Przyszła panna młoda powiedziała, że jak tylko spojrzała na Skye, ogarnęło ją niezwykłe uczucie.

Skye5

„Podeszłam i po prostu padłam na kolana i jedyne, co mogłam zrobić, to uśmiechnąć się” – powiedziała łzawiącym tonem Hayden. Tego wieczora Savren-McCormicks zaskoczyli dawczynię szpiku pięknym naszyjnikiem ze wspaniałą pamiątką.

Wewnątrz naszyjnika znajdowało się zdjęcie małej dziewczynki, której Hayden uratowała życie swoim bezinteresownym i cennym podarunkiem. Był tam też napis:

„Moje serce bije Twoim rytmem.”

Skye6

W dniu ślubu nikt nie mógł powstrzymać łez, gdy mała Skye kroczyła przed Nowożeńcami sypiąc kwiaty.

Skye7

Teraz rodziny uważają się za związane życiem, a Talia mówi, że Skye uwielbia kobietę, która uchroniła ją od śmierci.

Skye8

„Zawsze mówię ludziom, że podziwiają siebie nawzajem” – powiedziała Talia. „Skye nazywa ją ”Hay Hay”.

Skye9

Hayden i rodzina Savren-McCormick planują pozostać w kontakcie.

„Będzie częścią naszego życia na zawsze” – mówi Talia. „Przecież uratowała życie naszej córki.”

Skye10

Wszyscy moglibyśmy pamiętać, że kiedy bezinteresownie dajemy cząstkę siebie, nigdy nie wiadomo, czyje życie można poprawić, a nawet uratować.

Proszę, podzielcie się tym pięknym przesłaniem miłości, życzliwości i człowieczeństwa!

Źródło: markbroadway.com

Zobacz także – Nikt nie chce zatrudnić dziewczyny z zespołem Downa. Będziesz pod wrażeniem, kiedy zobaczysz, co wymyśliła! oraz Znaleźli ukryte przejście pod podłogą. Odkryli coś FASCYNUJĄCEGO!


loading...
loading...


Aktualizacja: 10 kwietnia 2019