Jeśli ktoś znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, liczy się każda sekunda. Młody człowiek Mamoudou Gassama, który przyjechał do Paryża i ryzykował tam życiem, by uratować małe dziecko, też o tym wiedział. Jego bohaterskie poświęcenie, które zapiera dech w piersiach, zachwyciło wielu ludzi na całym świecie.
opowiastki
Dramatyczna akcja ratunkowa odbyła się w sobotę, 26 maja, w północnej dzielnicy nad Sekwaną. Przed 20:00 przechodnie z przerażeniem zobaczyli małego chłopca, który był na zewnątrz poręczy balkonu – kilka kondygnacji powyżej ulicy! Mimo, że straż pożarna została natychmiast wezwana, 22-letni imigrant z Mali był szybszy. Mamoudou bez wahania zaczął wspinać się po balkonach kamienicy, by ratować dziecko przed śmiertelnym upadkiem.

opowiastki
”Wiele osób krzyczało do mnie, samochody trąbiły. A ja po prostu wspinałem się dalej.” – powiedział młody człowiek.
Po około 40 sekundach Mamoudou dotarł do 4-latka, zdjął z balkonu i wszedł z nim do mieszkania. W środku nie zastał rodziców malucha.
opowiastki
„Bałam się, ratując to dziecko. Kiedy znów mieliśmy solidny grunt pod nogami, zacząłem drżeć. Nie mogłem już tego znieść i musiałem usiąść na chwilę.”-wspomina mężczyzna.

opowiastki
Jego odważne działanie oczywiście nie zostało niezauważone. Ponieważ tak umiejętnie i szybko wspiął się na kilka pięter, otrzymał przydomek „Spiderman of the 18th” (Spiderman z 18 dzielnicy) – ale nie tylko.
opowiastki
Prezydent Francji Emmanuel Macron osobiście spotkał się z Mamoudou i wręczył mu Medal Honoru i Pochwały. Ponadto młody człowiek ma otrzymać obywatelstwo francuskie. Według informacji Mamoudou przybył do Francji kilka miesięcy temu, ponieważ chciał tam zbudować nowe życie.

opowiastki
Poniższy film pokazuje dramatyczną akcję ratunkową nagraną przez przechodnia.

Mamoudou wykazał się ogromną odwagą i prawdopodobnie zapobiegł tragedii. Jest prawdziwym wzorem do naśladowania i z pewnością nie będzie miał problemów z aklimatyzacją w swoim nowym domu. Już zdobył podziw wielu Francuzów!
Źródło: youtube.com twitter.com

Zobacz także – Trzy psy pomagają swojej właścicielce przetrwać zimne noce w lesie. To dzięki nim żyje!