Zobaczył dziecko zwisające z balkonu na 4 piętrze. To, co zrobił chwilę później jest NIEPRAWDOPODOBNE! [WIDEO]
Średnia 5 (100%) 7 głosy(ów)

Jeśli ktoś znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, liczy się każda sekunda. Młody człowiek Mamoudou Gassama, który przyjechał do Paryża i ryzykował tam życiem, by uratować małe dziecko, też o tym wiedział. Jego bohaterskie poświęcenie, które zapiera dech w piersiach, zachwyciło wielu ludzi na całym świecie.
opowiastki
Dramatyczna akcja ratunkowa odbyła się w sobotę, 26 maja, w północnej dzielnicy nad Sekwaną. Przed 20:00 przechodnie z przerażeniem zobaczyli małego chłopca, który był na zewnątrz poręczy balkonu – kilka kondygnacji powyżej ulicy! Mimo, że straż pożarna została natychmiast wezwana, 22-letni imigrant z Mali był szybszy. Mamoudou bez wahania zaczął wspinać się po balkonach kamienicy, by ratować dziecko przed śmiertelnym upadkiem.

opowiastki
”Wiele osób krzyczało do mnie, samochody trąbiły. A ja po prostu wspinałem się dalej.” – powiedział młody człowiek.

Po około 40 sekundach Mamoudou dotarł do 4-latka, zdjął z balkonu i wszedł z nim do mieszkania. W środku nie zastał rodziców malucha.

opowiastki
„Bałam się, ratując to dziecko. Kiedy znów mieliśmy solidny grunt pod nogami, zacząłem drżeć. Nie mogłem już tego znieść i musiałem usiąść na chwilę.”-wspomina mężczyzna.

opowiastki
Jego odważne działanie oczywiście nie zostało niezauważone. Ponieważ tak umiejętnie i szybko wspiął się na kilka pięter, otrzymał przydomek „Spiderman of the 18th” (Spiderman z 18 dzielnicy) – ale nie tylko.
opowiastki
Prezydent Francji Emmanuel Macron osobiście spotkał się z Mamoudou i wręczył mu Medal Honoru i Pochwały. Ponadto młody człowiek ma otrzymać obywatelstwo francuskie. Według informacji Mamoudou przybył do Francji kilka miesięcy temu, ponieważ chciał tam zbudować nowe życie.

Mamoudou
Mamoudou wykazał się ogromną odwagą i prawdopodobnie zapobiegł tragedii. Jest prawdziwym wzorem do naśladowania i z pewnością nie będzie miał problemów z aklimatyzacją w swoim nowym domu. Już zdobył podziw wielu Francuzów!
Źródło: youtube.com twitter.com

Zobacz także – Trzy psy pomagają swojej właścicielce przetrwać zimne noce w lesie. To dzięki nim żyje!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019