10-letnia dziewczynka zmuszona do poślubienia 22-letniego kuzyna! WIDEO
Średnia 3.2 (64.71%) 17 głosy(ów)

Kilka dni temu do sieci trafił film, na którym widać bardzo młodą dziewczynę, która bierze ślub ze swoim dużo starszym kuzynem. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że dziewczynka ma 10 lat a jej przyszły mąż 22! Cała sytuacja dzieje się w Iranie, gdzie mężczyźni płacą rodzicom panny młodej za jej rękę.

W Iranie za rękę panny młodej przyszli mężowie płacą tradycyjny mahr, który składa się z 14 złotych monet i 50 milionów tomanów. Jest to kwota odpowiadająca 35 tyś. polskich złotych.

dziewczynka1

Na filmie, który od niedawna krąży po sieci widać ślub bardzo młodej dziewczynki i dorosłego mężczyzny.

Według obowiązującego prawa szariatu w Iranie, legalnym wiekiem do zawarcia małżeństwa to 13 lat dla dziewczynki i 15 dla chłopca. Zawarcie małżeństwa przez młodsze dzieci wymaga zgody sądu. Dlatego małżeństwo zawarte z dziesięcioletnią dziewczynką zostało unieważnione, a całą sprawą zajął się prokurator.

Według lokalnych mediów prokurator wszczął postępowanie przeciwko panu młodemu, rodzicom dziewczynki oraz duchownemu, który prowadził ceremonię.dziewczynka2

Według irańskiego parlamentu od marca ubiegłego roku odbyło się 43 000 wesel, gdzie panna młoda miała od 10 do 15 lat! Według Amnesty International, około 17 proc. dziewcząt w Iranie zawiera związek małżeński przed ukończeniem 18. roku życia.

Jak powiedział rzecznik Amnesty International, Mansoureh Mills – Prawo irańskie uprawnia mężczyzn do prowadzenia zachowań seksualnych z żoną, bez względu na jej wiek oraz bez jej zgody. Inaczej mówiąc, mężowie mogą gwałcić swoje żony!


loading...
loading...


Aktualizacja: 17 września 2019