Małpka ostrzy kamień i zbija szybę! Niecodzienne nagranie z zoo!
Średnia 4.3 (86.67%) 12 głosy(ów)

Materiał filmowy przedstawia małpkę w chińskim zoo, która desperacko próbuje rozbić szybę zaostrzonym kamieniem. Nie wiadomo, co (oprócz życia w niewoli) wywołało u zwierzęcia takie cierpienie, iż zdecydowało się na ucieczkę.

Goście zoo patrzyli zszokowani, jak mała małpka uderza w szklaną granicę zagrody i dzięki sprytowi oraz inteligencji udaje jej się uszkodzić przeszkodę, która staje na drodze do wolności.Małpka1

Turysta, pan Wang, wspominał: „Małpa najpierw ostrzyła kamień, a potem zaczęła uderzać nim o szybę. Gdy pękła, przestraszyła się i uciekła, ale potem wróciła, by przyjrzeć się temu, co zrobiła i nawet dotknęła odłamków”
Pracownik zoo, Tian Shuliao, powiedział lokalnym mediom: „Ta małpa jest inna niż wszystkie. Umie używać narzędzi do łamania orzechów włoskich. Kiedy nastaje pora karmienia, inne małpy wiedzą tylko, że muszą je rozgryźć. Ona zaś używa narzędzi, by je rozłupać.
Ale nigdy wcześniej nie uderzyła w szybę. To jest pierwszy raz. Jest to szkło hartowane, więc nie mała szans wydostać się z wybiegu. Po tym wydarzeniu musieliśmy odebrać jej ”broń”.

Tian powiedział również, że szkło zostanie wymienione i że zwiększą liczbę patroli, aby żadne zwierzęta nie próbowało uciec.

Zobaczcie sami, jak wyglądało niecodzienne zajście w zoo:


loading...
loading...


Aktualizacja: 2 września 2019