Odkrycie 164 głodnych psów stłoczonych w domu o powierzchni 30 m2!
Oceń ten post

W Japonii znaleziono 164 wychudzone psy stłoczone w maleńkim domku o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Zgłoszenie o tej strasznej sytuacji służby przyjęły od sąsiadów.

Obrońcy praw zwierząt nazwali ten przypadek jednym z najgorszych, jakie kiedykolwiek widział kraj, po tym, jak uratowano wychudzone psy z domu o powierzchni 30 metrów kwadratowych w mieście.1

„Cały pokój był wypełniony psami, a cała widoczna powierzchnia podłogi była pokryta odchodami” – pisze Kunihisa Sagami, liderka grupy praw zwierząt „Dobutsukikin”.

Zdjęcia domu przedstawiają psy zgromadzone ciasno na półkach, pod stołami i na krzesłach.

Urzędnicy po raz pierwszy odwiedzili dom siedem lat temu, po skargach na hałas i nieprzyjemny zapach, ale właściciel odmówił wpuszczenia ich w celu zbadania sytuacji. Trzy osoby mieszkające w tej posiadłości powiedziały, że nie mogą sobie pozwolić na kastrację zwierząt, więc kontynuowali rozmnażanie, dopóki liczba psów nie wymknęła się spod kontroli.2

Kunihisa Sagami dodała, że właściciele czworonogów zgodzili się je oddać i że fundacja ratująca zwierzęta obecnie opiekuje się nimi, dopóki nie znajdą się dla nich nowe domy.

Japońskie prawo dotyczące dobrostanu zwierząt zostało niedawno zmienione, aby wymagać od właścicieli sterylizacji zwierząt, a kary za znęcanie się nad zwierzętami zostały zaostrzone. Urzędnicy ds. Dobrostanu zwierząt mają teraz prawo do przeprowadzenia inspekcji na miejscu, jeśli podejrzewają właściciela o okrucieństwo.


loading...
loading...


Aktualizacja: 8 listopada 2020