Na prawie pustej sali koncertowej brytyjski zespół „Stone Foundation” wykonuje jedną ze swoich piosenek. Przed nimi stoi Kevin McGuire trzymając w ramionach swoją małą córeczkę Millie. To ostatni taniec ojca z córką. Bo Millie wkrótce umrze.

Dziewczynka urodziła się z poważnym uszkodzeniem mózgu. Nie może samodzielnie połykać, potrzebuje tlenu, a także cierpi na chorobę kości, łamie je przy najmniejszym ruchu.

Lekarze początkowo nie wierzyli, że dziecko przetrwa pierwszą noc. Jednak fakt, że przeżyła prawie dwa lata jest cudem dla jej rodziców -Marcii i Kevina z Hartlepool (Anglia).

W ostatnich miesiącach zdrowie Millie gwałtownie się pogarszało. Ciężkie infekcje i silne napady paraliżowały jej drobne ciałko. Lekarze i rodzice postanowili przenieść dziecko na oddział opieki paliatywnej. Dzięki lekom wszyscy mogli mieć pewność, że Millie nie odczuwa bólu podczas ostatniej podróży.

„Wiemy, że Millie pewnego dnia odejdzie, ale nie wiemy, kiedy”– wyjaśnia ojciec Kevin. Jednak do tego czasu rodzice chcą spędzić z córką jak najwięcej cennych chwil.

„Boli mnie, że nigdy nie będę tańczył z Millie w jej okrągłe urodziny lub podczas wesela. Zawsze śpiewam jej piosenkę „Your Balloon Is Rising „, a teraz świetny zespół zagra ten utwór specjalnie dla niej, aby mogła zatańczyć z tatą i świętować nadchodzące urodziny. To pozostanie na zawsze w moim sercu.”

Poruszającą chwilę nagrała mama Marcia, a krótki filmik sprawia, że łzy same napływają do oczu.

„Nie będziemy płakać.” – mówi ojciec trójki. „Dlaczego tak? W swoim krótkim czasie na ziemi Millie dała nam tylko szczęście i miłość, dlatego nie chcemy pogrążać się w żałobie. To powstrzymałoby nas od zbierania szczęśliwych wspomnień z naszą córeczką.”

Mała Millie zmarła spokojnie krótko po swoich drugich urodzinach. Ale Marcia i Kevin każdego dnia pozwalali odczuć swojej małej dziewczynce, jak bardzo jest kochana. Pełne emocji nagranie z ich ostatnim wspólnym tańcem, przypomina rodzicom cenny dar spędzania czasu z córką, która będzie żyła wiecznie w sercu swojej rodziny.

Źródło: youtube.com mirror.co.uk facebook.com