Mieli zawieźć tylko kilka niezbędnych rzeczy samotnej staruszce. 5 dni zajęła im przebudowa prawdziwej ruiny w normalny dom!
Średnia 5 (100%) 10 głosy(ów)

Państwo Kinga i Krzysztof Kopeć to małżeństwo z Lubaczowa (woj. podkarpackie), które dokonało wspaniałej i godnej podziwu rzeczy. Początkowo mieli pomóc pewnej staruszce w ramach szlachetnej paczki i przywieźć jej kilka niezbędnych rzeczy takich jak:

odzież, opał, czy szafę na ubrania.

Kiedy jednak dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się tragiczny widok: samotna starsza Pani mieszkała w opłakanych warunkach, a jej dom przypominał ”chatę Baby Jagi”-jak wspomina Pan Krzysztof.
opowiastki

opowiastki
”Domek na kurzej łapce z walącą się starą stodołą bez wody, prądu, gazu i samotna, nie mająca żadnej rodziny pani Aniela. Nigdy nie widzieliśmy, żeby ktoś tak mieszkał. Pod podłogą dosłownie goła ziemia, przy drzwiach wejściowych beton i jedno okno, przez które wpada tak mało światła, że ciemno było nawet w dzień. Oboje z żoną postanowiliśmy, że musimy coś zrobić, że nie można tego tak zostawić.” – mówi.
opowiastki

opowiastki
Szczęśliwie złożyło się, iż Pan Krzysztof jest inżynierem budownictwa, a jego żona architektem, więc od razu wiedzieli, co robić. Już tego samego dnia gotowy był wstępny projekt przebudowy domu, a następnego ranka zaczęły się żywiołowe działania mające na celu zdobycie potrzebnych materiałów i organizacja zbiórki pieniędzy.
opowiastki
To niewiarygodne, ale małżeństwo Państwa Kopeć i ludzie, którzy zaangażowali się w pomoc sprawili, że w ciągu 5 dni Pani Aniela mogła zamieszkać w przytulnym, bezpiecznym i wygodnym domu.
Uzyskane są już wszystkie formalności związane z podłączeniem mediów, a w połowie stycznia zaczną się prace nad nową łazienką.
opowiastki
opowiastki
Pan Krzysztof wraz z żoną Kingą to skromni ludzie o wielkich sercach, którzy nie przypisują sobie wszystkich zasług. Mówią, że to solidarność wielu ludzi doprowadziła do tego, iż starsza Pani będzie mogła wreszcie żyć w godnych warunkach.
opowiastki

opowiastki
Cała historia ma też jeszcze jedno, wspaniałe zakończenie. Państwo Kopeć zyskali nową ”babcię”, a Pani Aniela dwoje cudownych przybranych wnuków, których traktuje jak członków rodziny i działa to w obie strony!
opowiastki

Krzysztof
Ogromny szacunek za natychmiastową pomoc i zmianę życia Pani Anieli na lepsze!

Źródło: elubaczow.com

Zobacz także – Po pobycie w luksusowym hotelu, pojawiają się wielkie czerwone plamy na jej całym ciele. Kiedy odkrywa przyczynę, jest przerażona!

oraz Szczeniak utknął w śnieżnej zaspie. Na pomoc biegnie mu większy pies! [WIDEO]


loading...
loading...


Aktualizacja: 7 marca 2019