Ta kobieta ma 20 różnych osobowości! W wyniku choroby zmienia tożsamość 5 razy dziennie!
Średnia 3.4 (68.57%) 7 głosy(ów)

Wszyscy mamy takie dni, kiedy nie jesteśmy sobą – ale dla większości ludzi, na szczęście, nie zdarza się to zbyt często.

Jednak są osoby, które nie wiedzą nawet, kim jest ich prawdziwe ”ja”…

W Londynie mieszka Kim Noble i cierpi na zaburzenie tożsamości dysocjacyjnej (DIS).
opowiastki
Diagnoza, która nadal budzi kontrowersje wśród psychologów i psychiatrów, tłumaczy się strasznymi doświadczeniami z dzieciństwa. Jeśli człowiek nie może dłużej znieść straszliwej rzeczywistości, to jego osobowość dzieli się na kilka części, mówią. W umyśle jednej osoby są różne postaci, które mogą nawet się nie znać.

Głowa Kim Noble jest domem dla około 20 różnych osób, które mogą zmieniać się bez ostrzeżenia. Oznacza to na przykład, że po takiej zmianie kobieta nagle nie wie, jak dotarła do miejsca, w którym się znajduje lub kim jest człowiek, z którym rozmawia.

Po raz pierwszy uświadomiła sobie, że dzieje się coś złego, gdy partnerzy związku oskarżali ją o zdradę – ponieważ widziano ją w mieście z innymi mężczyznami. Angielka czasami spotykała się z kimś, kto zachowywał się tak, jakby byli parą od lat – a Kim nie miała pojęcia, kim jest ta osoba. Od młodości jest leczona.

Wszystko zaczęło się we wczesnym dzieciństwie. Jej rodzice tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, byli pracownikami fabryki, a opiekę nad córką powierzali przyjaciołom i lokalnym znajomym. Szczegóły tego, co się wydarzyło, są mgliste, ale wydaje się, że od najmłodszych lat – gdzieś pomiędzy pierwszym, a trzecim rokiem życia Kim doznała ekstremalnych i powtarzających się nadużyć. I w tym momencie jej umysł przeszedł traumę ponad wytrzymałość, roztrzaskał się na kawałki, tworząc niezliczoną liczbę odrębnych tożsamości.
opowiastki
Różne osobowości Kim to między innymi: „Judy”, 15-letnia dziewczynka cierpiąca na anoreksję, „Patricia”, kobieta w średnim wieku, „Ria”, maltretowane dziecko, „Ken”, 21-letni mężczyzna i „Dawn „, młoda kobieta, która troszczy się o swoją małą córeczkę.

Córka, o której mówi naprawdę istnieje: ma na imię Aimee i od dawna jest dorosłą kobietą. Kim jednak nie rozpoznaje jej jako swojego dziecka.

W tej chwili Kim Noble to „Patricia”-osobowość najczęściej „obecna”.

Codzienne życie Kim jest tak samo zagmatwane i skomplikowane, jak sugeruje jej choroba. Na przykład czasami nie pamięta, że wzięła prysznic, choć jest czysta i zadbana, więc jedna z jej innych osobowości musi to robić za nią. Często wraca z zakupów i nie ma ani jedzenia.

Jeśli anorektyczna Judy przejmie kontrolę, może się zdarzyć, że Kim nie ma ochoty patrzeć na jedzenie. Kobieta zmienia swoją osobowość średnio pięć razy dziennie.

Jednak w tym wszystkim jest coś bardzo wyjątkowego: Kim i inni dzielą nie tylko ciało, ale i talent, którym jest malarstwo.
opowiastki
Około 12 lat temu została zachęcona do terapii, aby ”przelewać” swoje emocje na papier i od tego czasu wiele jej tożsamości zaczęło malować – każda w swoim własnym stylu. Kim od razu wie, kto namalował dany obraz.

opowiastki

Ich prace są tak dobre, że wystawiane są w londyńskiej galerii Zebra One Gallery. Lekarze Kim wierzą, że jej osobowość od dawna była rozdarta na strzępy przez okropną traumę. Jej psychika chroniła się, uciekając przed tym, czego doświadczyła przez innych ludzi.

„Kiedy zdiagnozowano mnie, było to bardzo przerażające. Musiała być to prawdziwa trauma, ale nie pamiętam jej.”-mówi Kim.
Noble

Córka Aimee od dawna jest przyzwyczajona do choroby matki i nauczyła się radzić sobie z wszystkimi jej twarzami. Mimo, że Kim często jest sfrustrowana własnym stanem i zniechęca się do życia, ma wsparcie Aimee, która bardzo ją kocha.

Wywiad z kilkoma jej osobowościami można obejrzeć tutaj:

 

To, czy Kim kiedykolwiek będzie mogła normalnie żyć jest niepewne. Ale niesamowite i godne podziwu jest to, że udaje jej się cierpliwie walczyć z chorobą!

Źródło: youtube.com facebook.com mirror.co.uk

Zobacz także – Brutalnie pobił żonę, a potem zrobił jej zdjęcia i wysłał do kolegów. Dziś kobieta już nie żyje. oraz Ta szkoła uczy chłopców zajęć domowych. To inicjatywa przeciwko nierówności płci.


loading...
loading...


Aktualizacja: 21 maja 2019