15 niedostępnych miejsc na świecie, których nie możesz odwiedzić.
Średnia 5 (100%) 8 głosy(ów)

Możesz mieć całą fortunę świata, możesz polecieć na Księżyc i z powrotem, ale są pewne miejsca na Ziemi, do których dostęp mają tylko nieliczni lub do których nie może wejść nikt. Nawet, jeśli ma mnóstwo pieniędzy.
Oto 15 takich miejsc:

Poveglia Island (Włochy)miejsc na świecie1

Wykorzystywana głównie jako kolonia kwarantannowa, ta całkowicie niezamieszkała wyspa jest nawiedzana przez duchy ofiar dżumy.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Marii Syjon (Etiopia)miejsc na świecie2

W tym Kościele znajduje się najświętszy obiekt religijny, oryginalna Arka Przymierza (skrzynia zawierająca kamienne tablice, na których wyryto Dziesięć Przykazań). Tylko wybrany mnich ma przywilej wejścia do tego Kościoła.

Watykańskie tajne archiwa (Watykan)miejsc na świecie3

Poza Papieżem i kilkoma innymi osobami nikt inny nie może wejść do archiwum w Watykanie, gdzie znajdują się poufne dokumenty Kościoła.

Sypialnia królowej (Pałac Buckingham)miejsc na świecie4

Nikt nie znajdzie nawet zdjęcia sypialni Królowej, więc wystarczyć musi zdjęcie jadalni.

Wyspa Niihau (Hawaje)miejsc na świecie5

Aby chronić swoją kulturę, wyspa została wyłączona dla wszystkich, z wyjątkiem krewnych właścicieli wyspy, personelu US Navy, urzędników państwowych i zaproszonych gości.

Jaskinie Lascaux (Francja)miejsc na świecie6

Te jaskinie, w których znajdują się paleolityczne malowidła mają 17 300 lat. Zamknęły się przed ludźmi w 1963 roku. Naukowcy twierdzą, że ludzka obecność pogarsza te obrazy. Obecnie dostęp do jaskiń mają jedynie wybrani naukowcy.

Kompleks świątynny Ise Jingū, Ise, (Japonia)miejsc na świecie7

Jest to najważniejsze ze świętych miejsc religii shintō i tylko kapłan oraz kapłanka mogą do niego wejść. Zabezpieczone z czterech stron wysokimi płotami, ściśle chronione jest przed światem. Ponadto co 20 lat, zgodnie z sintoistyczną ideą śmierci i ponownych narodzin, świątynia jest burzona i stawiana od nowa.

Muzeum edukacji bezpieczeństwa narodowego Jiangsu (Chiny)miejsc na świecie8

Jeśli nie jesteś Chińczykiem, nie możesz wejść do tego muzeum szpiegowskiego. Mieści sprzęt szpiegowski, gadżety i dokumenty z 1927 roku i jest uważane za zbyt poufne, aby mogli go zobaczyć obcokrajowcy.

Mount Weather, Virginia, USAmiejsc na świecie9

To miejsce, w którym najbardziej wpływowi ludzie świata schronią się w przypadku apokalipsy. Po wydarzeniach 11 września w 2001 roku większość najważniejszych postaci z Kongresu została przetransportowana właśnie do tej bazy.

Pine Gap (Australia)miejsc na świecie10

Wspólnie zarządzana przez Australię i USA, Pine Gap jest satelitarną stacją monitorującą, która kontroluje amerykańskie satelity szpiegowskie unoszące się nad Chinami, częściami Rosji i polami naftowymi na Bliskim Wschodzie.

Centrum Badań Jądrowych w Negev (Izrael)miejsc na świecie11

Nie tylko nie możesz wejść do tej silnie strzeżonej fortecy na pustyni Negev, ale nie możesz nawet przelecieć samolotem nad nią. Informacje o obiekcie pozostają tajne, ale w 1986 r. Mordechai Wenunu, były technik, uciekł do Wielkiej Brytanii i pokazał mediom pewne dowody na temat programu nuklearnego Izraela i wyjaśnił cel każdego budynku, pokazując także ściśle tajny obiekt podziemny podczas instalacji.

Metro-2 (Rosja)miejsc na świecie12

Spekuluje się, że Metro-2 to tajny podziemny system metra, który łączy wszystkie miejsca o znaczeniu krajowym w Rosji. Linia ma łączyć Kreml z siedzibą KGB i innymi obiektami rządowymi, w tym m.in. z lotniskiem, podziemnymi miastami i schronami. Jego obecność nie została potwierdzona ani odrzucona przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Rosji.

Sentinel Północny (Wyspy Andamańskie)miejsc na świecie13

Mieszkańcy tej wyspy, Sentineli, należą do ostatnich grup, które opierają się wszelkim formom kontaktu ze światem zewnętrznym. Wyspę w archipelagu Andamanów na Oceanie Indyjskim zamieszkuje od ok. 250 do 400 mieszkańców. Dokładne szacunki nie są znane.

Strefa zakazana Woomera (Australia)miejsc na świecie14

Obszar ten porównywalny jest z powierzchnią Anglii i jest największym obszarem testowania broni na świecie. Znajduje się całkowicie poza zasięgiem ludzi.

Obszar 51 (USA)miejsc na świecie15

Jest to baza wojskowa, w której Amerykanie opracowują eksperymentalne samoloty i broń. Teoria spiskowa głosi, że rząd USA przetrzymuje tam istoty pozaziemskie, testuje ich pojazdy latające i prowadzi badania nad podróżami w czasie. Dlatego przestrzeń powietrzna nad bazą jest wyłączona z użytku i ściśle strzeżona. To miejsce jest spowite wielką tajemnicą.

Zobacz także – 22-latek wchodzi do autobusu i nie wierzy w to, co dzieje się w środku. To była najbardziej wyjątkowa zabawa w jego życiu!


loading...
loading...


Aktualizacja: 1 marca 2019