Całe życie spędziła w piwnicy. PATRZ, jak po raz pierwszy widzi światło!
Średnia 3.6 (71.43%) 14 głosy(ów)

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu o pseudohodowli, organizacja Humane Society of the United States (HSUS) uratowała 130 zwierząt, które były przetrzymywane w ciemnej piwnicy. Wśród nich był pudel miniaturowy czystej krwi, którego stan był już krytyczny.

Kiedy zwierzęcy bohaterowie wynieśli pudla na zewnątrz, po raz pierwszy zobaczył światło słoneczne.piwnicy1

”Był bezradnym stworzeniem”

Pudel, który otrzymał imię „BB”, był w tak złym stanie, że trudno było zinterpretować jego wiek. Suczka ważyła tylko 900 gramów i miała trzy zdrowe zęby. Pozostałe musiały zostać usunięte z powodu zgnilizny. Więziono ją, jak i pozostałe zwierzęta w ciasnych klatkach, wśród ich własnych odchodów.
„Była bardzo małym i bezradnym stworzeniem, kiedy ją znaleźliśmy” – powiedziała Jessica Lauginiger, szef organizacji HSUS ds. Dobrostanu zwierząt.

Używana tylko do hodowli

Opuchnięte gruczoły sutkowe pudla wskazywały, że była ”używana” tylko do rodzenia i utrzymania hodowli. Była bardzo przestraszona i nigdy nie miała kontaktu z ludźmi.
”Położyłam rękę na klatce, a ona próbowała wstać i poczuć zapach. Ale była bardzo niezdecydowana i nieśmiała, mimo że potrzebowała pomocy ” – mówi Jessica.piwnicy2

Pierwsze światło słoneczne stało się magicznym doświadczeniem

Nigdy nie widziała światła słonecznego ani trawy. Kiedy po raz pierwszy wyszła na zewnątrz, jej oczy musiały dostosować się do dziennego światła. Prawdopodobnie całe swoje życie spędziła w ciemnej piwnicy rodząc kolejne dzieci.piwnicy3

Zaadoptowana do wymarzonego domu

„BB” została uratowana i wreszcie znalazła prawdziwy dom. Brenda Tortoreo, która pracuje w szpitalu dla zwierząt adoptowała ją. Przez prawie półtora tygodnia „BB” spała – odpoczywała i oczyszczała umysł. Potem była wreszcie gotowa na przyjęcie nowego życia. Odkryła wszystkie miejsca, o których istnieniu nie wiedziała – poczuła, jak pachnie przyroda. Poczuła wreszcie trawę pod łapami. Zobaczyła, jak to jest spać na miękkich kocach, jeść, kiedy się chce, zdobywać ludzką miłość i bawić się zabawkami.piwnicy4

Nowe życie na świeżym powietrzu

Brenda Tortoreo zasypuje małego pudla wszelkiego rodzaju zabawkami, aby zapewnić jej absolutnie najlepszy czas w życiu.

„BB” w końcu dostała życie, na które zasługują wszystkie zwierzęta! Oprócz niej z pseudohodowli uratowano 104 psy, 20 kotów i trzy kozy. Większość zwierząt trafiła do lokalnej kliniki weterynaryjnej Cabarrus Animal Hospital, aby odzyskać zdrowie.

Proszę, przekażcie to dalej, aby złożyć hołd wszystkim bohaterom, którzy bezinteresownie pomagają zwierzętom!


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 sierpnia 2019