Po takich decyzjach rodziców, dzieci będą cierpieć przez całe życie!
Średnia 4.7 (93.33%) 3 głosy(ów)

”Jeden klaps nie zaszkodzi”-tak nadal myśli wielu rodziców. Jednak może to doprowadzić do cierpienia dziecka w dorosłości.

Konsekwencje dla psychiki są poważne.

Wynika do z badań, które zostały opublikowane w ”Journal of Family Psychology.” W analizie wzięło udział 160 000 osób. Wyniki pokazały, że uczestnicy, którzy otrzymywali kary cielesne w dzieciństwie, często wykazują zachowania antyspołeczne i nie cieszą się dobrą formą psychiczną.

Ponadto autorzy badania Elizabeth Gershoff i Andrew Grogan-Kaylor są przekonani, że bite dzieci mają takie same objawy jak ofiary nadużyć. Gershoff wyjaśnia: ”W naszym społeczeństwie istnieje przekonanie, że klapsy nie stanowią nadużycia fizycznego, jednak nasze badania sugerują, że prowadzą do takich samych negatywnych konsekwencji, jak złe traktowanie, choć w osłabionej formie.”

Psychiatra dziecięcy Alfia Dietmayer również twierdzi, że kary cielesne są ogromną szkodą psychologiczną dla dziecka. Dużo zależy również od tego, jak stabilny emocjonalnie jest człowiek. Dziecko nie czuje się kochane, cenione, szanowane i cierpi wewnętrznie, a to może znacząco wpłynąć na ich życie w przyszłości.

klapsy

U małych dzieci jest to wyrażane poprzez płacz, bezsenność lub ataki lęków. Takie doświadczenia w dzieciństwie mogą nawet później przeobrazić się w chorobę psychiczną.

Więc takie dzieci w dorosłości są narażone na pojawienie się depresji, zaburzeń jedzenia lub ataków paniki. Bite dzieci często mają problem z okazywaniem empatii dla siebie jak i innych.

Uczucie gniewu i zemsty mogą utrzymywać się bardzo długo. Bardzo możliwe jest, że takie postępowania dyscyplinarne, jakie miały w młodości, przeniosą później na swoje dzieci, ponieważ nie nauczyły się, jak rozwiązywać problemy i konflikty bez używania przemocy.

Nawet na tyłek jest karalne.

klapsy

Bardzo smutne jest to, że w dzisiejszych czasach nadal 4 na 10 rodziców karze swoje dzieci fizycznie. Wielu zapomina, że jest to karalne, jednak odbywa się to w domu, w tajemnicy.

Dziecko płacze, krzyczy, awanturuje się lub po prostu nie chce słuchać

klapsy

– w takich sytuacjach wielu dorosłych czuje złość, bezradność i stres. Jednak to wszystko niesie ze sobą ryzyko, że rodzice dosłownie „stracą nerwy”. Wtedy powinno się pozostawić napiętą sytuację na kilka minut. Jest to pomocne (jeśli możliwe) na krótko pójść do innego pokoju i wyjść z niego, kiedy czujesz się spokojniejszy.

Jeśli twoja ręka po raz kolejny podniosła się na dziecko, spróbuj wyjaśnić mu, dlaczego działałeś tak, a nie inaczej. Przeprosić za swoje zachowanie i obiecać, że nie zrobisz tego ponownie. Ponadto, należy powiedzieć dziecku, że je kochasz i tylko jego zachowanie nie podobało Ci się w tym momencie. Dzieci rozumieją.

Powyższy artykuł opisuje wyniki badań, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Teksasie i Michigan, ale osobiście uważamy, że nie należy traktować tego bardzo dosłownie. Wiele osób otrzymywało klapsy w dzieciństwie, a dziś są dobrymi, wyrozumiałymi ludźmi. Oczywiście przemoc w dosłownym tego słowa znaczeniu powinna być karalna w największej surowości. A wy, jak odniesiecie się do tego tematu?

Źródło: tiphero.com augsburger-allgemeine.de stadtlandmama.de

Zobacz także – 15 niesamowitych deserów, które zaskakują wyglądem. Numer 12 jest wyjątkowy!


loading...
loading...


Aktualizacja: 28 listopada 2018