Jak zrobić własny środek do dezynfekcji rąk. WARTO WIEDZIEĆ!
Średnia 4.8 (95.15%) 33 głosy(ów)

Teraz, gdy w aptekach i drogeriach zaczyna brakować środków do dezynfekcji rąk, najlepszym sposobem jest po prostu woda i mydło. Ale co jeśli jesteś poza domem i nie masz możliwości częstego mycia rąk? Wtedy warto zaopatrzyć się we własny środek do dezynfekcji rąk, którego można zabrać ze sobą wszędzie. Wykonanie takiego środka jest prostym procesem i zajmuje dosłownie chwilę. Sprawdź!:płyn3

1. Zbierz swoje składniki.

Ten środek dezynfekujący ściśle przypomina ten komercyjny, jednak jest wolny od wszystkich chemikaliów i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Pamiętaj jednak, że nie powinien on zastępować mycia rąk; po prostu użyj go, kiedy naprawdę będziesz tego potrzebować. Oto, co musisz mieć:

2/3 szklanki spirytusu o stężeniu 95%

1/3 szklanki czystego żelu aloesowego (bez dodatków)

8 do 10 kropli olejku eterycznego, takiego jak lawenda, goździk, cynamon lub mięta pieprzowa

Lejek

Plastikowy pojemnik

2. Wymieszaj alkohol i aloes.

Mieszanina powinna być całkowicie gładka. Najlepszym sposobem jest wlanie obu substancji do słoika, zamknięcie go i energiczne potrząsanie.

Jeśli chcesz, aby roztwór był gęstszy, dodaj aloesu. Jeśli chcesz go rozcieńczyć, dodaj odrobinę alkoholu.

3. Dodaj olejek eteryczny.

Olejki eteryczne z lawendy, goździków, cynamonu i mięty mają dodatkową zaletę, zapewniając mieszance dodatkowe właściwości antyseptyczne. Jeśli nie lubisz tych zapachów, możesz użyć dowolnego zapachu. Cytryna, grejpfrut i marakuja również dobrze działają.

4. Przelej mieszaninę do pojemnika.

Umieść lejek nad otworem pojemnika i wlej środek dezynfekujący do rąk. Napełnij go, a następnie zakręć pokrywkę. Mała butelka z tryskaczem działa dobrze, jeśli chcesz nosić środek dezynfekujący przy sobie przez cały dzień.

Jeśli mieszanki jest zbyt dużo na jedną buteleczkę, zachowaj resztę środka dezynfekującego w słoiku z ciasno dopasowaną pokrywką.płyn1
Naprawdę warto poświęcić chwilę dla swojego bezpieczeństwa!


loading...
loading...


Aktualizacja: 7 marca 2020