WIDEO pokazuje kierowcę ciężarówki na kilka sekund przed tym, jak zabije 4 osoby.
Średnia 3.8 (76%) 15 głosy(ów)


To koniec miłych letnich wakacji dla rodziny Patchwork. Tracy Houghton, jej dwaj synowie: Ethan (13 lat) i Joshua (11), jej nowy partner Mark Goldsmith oraz jego dzieci Jake i Aimee (11 lat) odpoczywali wspólnie podczas urlopu. O świcie wracają do domu dwoma samochodami.

Krótki uścisk, przelotny pocałunek na pożegnanie, a potem Mark i jego syn wsiadają do jednego auta, podczas gdy 45-letnia matka odjeżdża z pozostałymi dziećmi w innym samochodzie. I nikt nie podejrzewa, że w drodze do domu rodzina zostanie tak okrutnie rozdarta.Tracy1

Tą samą drogą jedzie również kierowca ciężarówki Thomas Kroker. Na telefonie komórkowym szuka muzyki i wbija wzrok w wyświetlacz. Kiedy patrzy na drogę, widzi korek, w którym stoi również samochód Tracy-ale nie ma już szans na hamulec: z pełną siłą uderza w tył jej auta.Tracy2

Tracy, Ethan, Joshua i Aimee umierają na miejscu, a Mark i Jake, którzy widzieli uderzenie z bliska, mogą tylko patrzeć bezradnie, jak ich ukochani zostają wyciągani z całkowicie zdemolowanego samochodu.Tracy3

Pustka i żal, nie opuszcza ich nawet dwa lat po strasznym wypadku. Jest to również tragedia, której można było zapobiec, gdyby osoba powodująca wypadek nie została rozproszona przez telefon komórkowy. Dlatego reszta rodziny w kampanii wspólnie z brytyjską policją ostrzega przed niebezpieczeństwem telefonów komórkowych używanych na drogach.

Film pokazuje zdjęcia z kamery monitorującej w kabinie kierowcy, która zarejestrowała straszny wypadek:

„Wciąż widzę, jak kierowcy używają telefonów komórkowych i to sprawia, że jestem poirytowana” – mówi Kate, matka zmarłej Aimee. „Gdyby mogli zobaczyć ból, który towarzyszy mi do dziś, czy robiliby tak samo? Mój syn Jake musiał patrzeć, jak umiera jego siostra, przyjaciele i partnerka taty. Jak można to przezwyciężyć? Nie używaj telefonu podczas jazdy. Zabijesz siebie lub kogoś innego.”Tracy4

Nawet kilka sekund, podczas których patrzysz na wyświetlacz, prowadzi do tak zwanego „lotu w ciemno”: Jeśli jedziesz z prędkością 80 km / h tylko przez sekundę patrzenia w telefon, pokonujesz w międzyczasie 22 metry, nie dostrzegając ruchu i tego, co dzieje się na drodze. Przy 130 km / h jest już 36 metrów.

Thomas Kroker został skazany na 10 lat więzienia. Nie przywróci to życia ludzi, których zabił i nie uśmierzy bólu, jaki czują ich bliscy.

Tracy5

Dzięki tej historii członkowie rodziny mają nadzieję zachęcić kierowców samochodów do odpowiedzialnego działania i chronić innych przed bólem, z którym musieli się zmierzyć.

Zobacz także – Kierowca zauważył białą skrzynkę porzuconą między drzewami. Kiedy zajrzał do środka wiedział już, że trzeba działać bardzo szybko!


loading...
loading...


Aktualizacja: 16 stycznia 2020