Musiała pożegnać męża z zespołem Downa. Byli razem 25 lat!
Średnia 4.1 (82.22%) 9 głosy(ów)

Po 25 latach wspólnej drogi Kris Scharoun-DeForge musiała pożegnać się ze swoim mężem Paulem, z którym spędziła 25 lat i który tak samo jak ona miał zespół Downa.Kris1

Oboje poznali się na balu tanecznym dla osób niepełnosprawnych. I dla obu była to miłość od pierwszego wejrzenia. „Zawsze mnie rozśmieszał” – wspomina 59-latka. „Spojrzałam mu w oczy i zobaczyłam swoją przyszłość, więc zapytałam go … a on powiedział tak”.

Jednak już od samego początku para napotkała spore problemy, ponieważ zdobycie prawa do ślubu i ”walka” z urzędnikami stanu Nowy Jork zajęła im pięć lat.Kris2

Później zamieszkali w stanie Nowy Jork w mieszkaniu z państwowego projektu mieszkaniowego dla osób niepełnosprawnych. Oboje też mieli pracę: Paul w organizacji dla osób niepełnosprawnych, Kris w Pizza Hut. Często obchodzili rocznicę ślubu połączoną z wakacjami w górach Adirondack.

„Byli wzorem dla tych, którzy chcą dobrych relacji” – mówi Susan, starsza siostra Kris. „Byli zespołem: zawsze troszczyli się o siebie nawzajem.”

Ale wszystko zmieniło się, gdy w ubiegłym roku u Paula rozwinęła się demencja w wieku 55 lat, która niestety pojawia się u ponad połowy wszystkich osób z zespołem Downa, które osiągnęły ten wiek.Kris3

„Wciąż był częścią rodziny, ale nie rozpoznawał już jej członków” – mówi jego szwagierka Susan. „Ale kiedy zobaczył Kris, spojrzał na nią i wszyscy wiedzieli, że pamięta.”
Ponieważ stan Paula szybko się pogarszał, musiał zamieszkać w domu opieki – to był straszny cios dla jego żony, ponieważ zwykle spędzali wspólnie każdą wolną chwilę.Kris4

Aż wreszcie pojawiło się zapalenie płuc, które ostatecznie zakończyło życie 56-latka. Paul zasnął w kręgu swojej rodziny. Pozostaje tylko pamięć o niezwykle wesołym człowieku, który doświadczył w życiu wielkiej, prawdziwej miłości.

Kris5

Kris, tym razem już sama, powróciła do ich ukochanego górskiego kurortu w dniu rocznicy ślubu i tam rozrzuciła prochy męża. Idealne miejsce na ostatni odpoczynek jej wielkiej miłości.

Zobacz także – 12 trendów mody, które nadejdą wraz z nowym rokiem. Projektanci już wiedzą, co to będzie!


loading...
loading...


Aktualizacja: 29 maja 2019