Cudem uciekła z pożaru. Dziś pragnie oddzielić usta od klatki piersiowej!
Średnia 4.4 (87.69%) 13 głosy(ów)

15 lat temu Leonor Niusa pracowała na farmie w Zamboanga na Filipinach, kiedy świeca, której użyła jako źródło światła, spowodowała pożar w magazynie benzyny.
Kobieta uciekła z płomieni, ale doznała straszliwych oparzeń na twarzy i ciele, które sprawiły, że jej usta dosłownie wtopiły się do piersi.

Kobieta błaga teraz o pomoc w opłaceniu operacji:

Po wypadku oparzenia Leonor nie były leczone, a mama, która ma teraz 43 lata, nie była w stanie znaleźć stałej pracy od czasu pożaru.
Próbując zapłacić za operację, Leonor i jej syn podróżują po różnych miastach, prosząc o darowizny.

Leonor1

Miejscowi mają teraz nadzieję zebrać pieniądze na stosunkowo prostą operację, która odłączy jej usta od piersi. Dzięki temu matka będzie mogła znowu zacząć pracować.

W jednej z dzielnic, którą pewnego dnia odwiedziła Leonor, mieszkał mężczyzna o imieniu Justin, który dał jej jedzenie i wodę oraz nakręcił film o zdesperowanej kobiecie.Leonor2

Mówiąc o obrażeniach Leonor, Justin powiedział:

”Od czasu wypadku nie była u lekarza. Jej rodzina postanowiła leczyć oparzenia w domu, ponieważ obawiała się, że nie będą w stanie zapłacić rachunków medycznych.”

Jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia, w marcu 2019 r. Prezydent Rodrigo Duterte podpisał ustawę o powszechnej opiece zdrowotnej, która automatycznie rejestruje wszystkich obywateli filipińskich w Narodowym Programie Ubezpieczeń Zdrowotnych. Daje to obywatelom dostęp do pełnego zakresu usług zdrowotnych, których potrzebują.Leonor3

Jednak nie wszystkie procedury medyczne są objęte systemem, a koszty leczenia są często nadal pokrywane z kieszeni pacjenta.

”Nie chcę, żeby moje dzieci dorastały widząc, jak wygląda teraz ich matka” – mówi kobieta.

Mamy nadzieję, że Leonor wkrótce zdobędzie fundusze, aby móc pozwolić sobie na operację. Już więcej nie będzie się wstydzić swojego wyglądu, normalnie żyć i ponownie pracować.


loading...
loading...


Aktualizacja: 3 lipca 2019