Pielęgniarka otwarcie pisze o swojej pracy. ”Odchody są najmniejszym problemem.”
Średnia 5 (100%) 9 głosy(ów)

Istnieją zawody, dla których niektórzy po prostu się rodzą. Bycie pielęgniarką to jedno z takich powołań. Jednak nie każdy może uporać się z wadami tego zawodu – zwłaszcza z ciosami od losu, których nieustannie jest się świadkiem. Trzeba być w stanie przetwarzać obrazy i wydarzenia, które niejednokrotnie są czyjąś ogromną tragedią. Trzeba być odpornym na ludzkie cierpienia.
Pielęgniarka Kayla Thomas z amerykańskiego stanu Indiana poświęciła post na Facebooku potencjalnym pielęgniarkom, w którym bezlitośnie opisuje swoją pracę:Pielęgniarka

W poście, który jak dotąd uzyskał aprobatę ponad 500 000 osób, Kayla przyznaje, że błędnym przekonaniem jest to, iż najbardziej obrzydliwą rzeczą w jej zawodzie jest kontakt z materią kałową i zapachem wymiocin. Pielęgniarka uważa, że są rzeczy o wiele straszniejsze, z którymi musi się zmagać:

„Dla tych, które boją się zostać pielęgniarką, ponieważ mają wrażliwy żołądek: to nie wymioty, igły, krew, mocz i odchody powodują, że żołądek się obraca. Do tego da się przyzwyczaić. Szybko akceptujesz to jako część tego zawodu i ostatecznie dochodzisz do punktu, w którym już myślisz o 38 różnych rzeczach, które wciąż musisz zrobić, podczas gdy w roztargnieniu czyścisz czyjeś wymiociny.
To, co naprawdę powoduje skurcz żołądka w tej pracy, to 40 płytkich oddechów na minutę u pacjenta, który właśnie umiera z powodu niewydolności oddechowej. Nowo narodzone dziecko, które jest całe sine i jeszcze nie płakało. Potrójny poziom troponiny we krwi spoconego, przestraszonego pacjenta cierpiącego obecnie na atak serca.Pielęgniarka1

Desperacka próba ukrycia drżenia w głosie przed pacjentem, gdy dzwonisz do kolegów po pomoc. Popielata twarz Świadka Jehowy o krytycznie niskim poziomie hemoglobiny, który odmawia przetaczania krwi i żegna się z rodziną.
Dziecko, które ledwo reaguje i musi zostać zaintubowane. Starsza kobieta na oddziale intensywnej terapii, która nie zgadza się na operację, podczas gdy jej płaczące córki proszą ją o przemyślenie, wiedząc, że matka umrze bez dalszego leczenia.

Dziecko na oddziale intensywnej opieki pediatrycznej, którego nikt nie odwiedza.

Niemożność znalezienia bicia serca dziecka u ciężarnej kobiety, która przez jakiś czas nie odczuwała żadnego ruchu dziecka.

Pielęgniarka2

Obiecuję, że wobec wszystkiego, co przychodzi z byciem pielęgniarką, odchody są najmniejszym problemem.”

Szczere słowa młodej pielęgniarki są ważne i pouczające. Ponieważ ci, którzy rozważają podjęcie tego zawodu, powinni również wiedzieć o wadach i obowiązkach z nim związanych.

Zobacz także – Siostra amerykańskiego modela cierpi na zespół Downa. W dniu urodzin otrzymuje od niego niezwykłą niespodziankę!


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 maja 2019