Ocalony pingwin pokazuje wzruszający gest pożegnania. ZOBACZ WIDEO!
Średnia 4.8 (95.56%) 9 głosy(ów)

Zwierzęta niewątpliwie są częścią naszego życia. Czasami istnieje silna więź między człowiekiem a zwierzęciem, która w niczym nie ustępuje ludzkiej przyjaźni. Wzruszający przykład takiej relacji pokazuje film z nowozelandzkiej organizacji ds. Dobrostanu zwierząt „Kaikoura Wildlife Rescue”.

Organizacja, założona w 2017 roku, specjalizuje się w ratowaniu i pielęgnowaniu zagrożonych gatunków. Podczas swojej pracy założycielka Sabrina Luecht spotyka pewnego dnia rannego pingwina. Zwierzę zaplątało się w sieć i doznało rany głowy, próbując się wydostać.pingwin1

Sabrina zabiera pingwina do lecznicy i troskliwie się nim opiekuje. Po 7 dniach decyduje, że jest już na tyle silny, że może powrócić do swojego środowiska naturalnego.
Ale kiedy ptasi przyjaciel zostaje wypuszczony na plaży, dochodzi do wyjątkowego momentu pożegnania:

Na widok gwałtownych fal, pingwin waha się i zwraca w kierunku swojego ratownika – prawie tak, jakby nie chciał rozstać się z kobietą, która uratowała mu życie. Jakby czuł się przy niej bezpieczny.pingwin2

W końcu jednak zew natury okazuje się silniejszy i pingwin znika wśród burzliwych fal.
Ta poruszająca scena pożegnania dotknęła serc tysiąca ludzi. Wielu komentatorów w Internecie interpretowało wahanie pingwina jako czułe „pożegnanie” i dowód na to, że zwierzęta są tak samo zdolne do odczuwania jak ludzie. Niektórzy martwili się, że ta drobna istota samotnie musiała zmierzyć się z rozległym oceanem. Ale Sabrina jest pewna, że ​​jej mały przyjaciel sobie poradzi. Dla działaczki na rzecz praw zwierząt scena ta jest szczęśliwym zakończeniem. W końcu tylko niektóre z wielu uratowanych zwierząt można wypuścić z powrotem na wolność, pisze na Facebooku.

Mały uroczy pingwin miał wielkie szczęście. Mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku – bez względu na to, gdzie jest!

Zobacz także – Córka znajduje album fotograficzny sprzed 20 lat. To właśnie tam odkrywa smutną tajemnicę swojego ojca…


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 lutego 2019