Zaprojektował prywatny dom spokojnej starości, który można postawić w ogrodzie. To doskonałe rozwiązanie dla seniorów!
Średnia 4.3 (85%) 8 głosy(ów)

Oddanie bliskiej osoby do domu starości to zazwyczaj ogromnie trudna decyzja. Nie zawsze rodzina jest w stanie opiekować się chorymi dziadkami bądź rodzicami, a dom nie jest przystosowany dla osób starszych/niepełnosprawnych.

Jednak amerykański lekarz, Kenneth Dupin opracował coś, co jest doskonałym rozwiązaniem powyższego problemu.

opowiastki
Zaprojektował ”Babcine chatki”-mini domek, który bez problemu zmieści się w ogrodzie, a co najważniejsze daje możliwość bycia bardzo blisko rodziny.
opowiastki

Domy te są dostarczane w stanie gotowym, z pięknym wnętrzem, całkowicie przystosowanym do potrzeb seniorów. Dzięki temu ”wynalazkowi” rodzina nie musi martwić się o starszego członka rodziny przebywającego w domu opieki, a w każdej chwili może pomóc lub zająć się nim, zapewniając mu jednocześnie niezależność i swobodę.
opowiastki
”Babcine chatki” są w pełni wyposażone, posiadają małą kuchnię ze zmywarką i łazienkę z prysznicem. Zaopatrzenie w wodę i prąd nie stanowi problemu, gdyż działa poprzez połączenie z głównym budynkiem.
opowiastki
Dom jest zaprojektowany elegancko i bardzo wygodnie. Posiada wiele dodatków technicznych, które ułatwiają życie.

opowiastki
Nie ma żadnych nieprzyjemnych przeszkód, w zamian za to jest dużo uchwytów do utrzymania się. Podłogi są podświetlane, by nie upaść w ciemności.
opowiastki
W sypialni znajduje się łóżko z regulacją wysokości, defibrylator i automatyczny dozownik leków.
opowiastki
Przestronny prysznic wyposażony jest w uchwyty i siedzisko. Nie zabrakło również dzwonka alarmowego.
opowiastki
Nie możemy pominąć klimatyzacji oraz czujników dymu w całym mini budynku. W sumie ten mały domek jest jak sala szpitalna, ale oferuje wiele więcej komfortu i przestrzeni.
opowiastki

Prywatne domy spokojnej starości są dostępne w 3 rozmiarach i opcjonalnym wyposażeniu. Najtańszy to koszt około 36 tysięcy euro.
babcine chatki
Mamy nadzieję, że ta innowacja dotrze niedługo również do Polski, ponieważ dla osoby starszej samotne przebywanie w domu opieki to najgorsza część oddzielenia od rodziny.

Źródło: heftig.tv

Zobacz także – Nastolatek zabrał bezdomnemu królika i zrzucił go z mostu. Mężczyzna nie wahał się ani chwili i wskoczył do lodowatej wody, by ratować przyjaciela…


loading...
loading...


Aktualizacja: 22 lutego 2019