Zmiana od 12 kwietnia! Wielka Niedziela z 50 osobami w Kościele!
Średnia 2.5 (50%) 24 głosy(ów)

Podczas gdy na całym świecie panuje epidemia koronawirusa, władze większości krajów wprowadzają coraz to nowsze zakazy i obostrzenia. Jak wiadomo polski rząd również zdecydował się na zamknięcie restauracji, kin, teatrów i innych miejsc, gdzie dochodzi do zgromadzeń dużej ilości osób.

Ostre restrykcje dotyczą także Kościołów, gdzie według obecnego prawa na mszy świętej może przebywać maksymalnie 5 osób. Jednak, jak się okazuje od każdej zasady istnieją wyjątki. W rozporządzeniu Rady Ministrów z dn. 31 marca 2020 roku, od 12 kwietnia, czyli Wielkiej Niedzieli, przepisy ulegają zmianie. Od tego dnia podczas liturgii jednocześnie będzie mogło uczestniczyć aż 50 wiernych, w tym księży czyli aż 10 razy osób więcej niż obecnie.msza

„Ograniczenia (…) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania” – czytamy w rozporządzeniu.

Czy według Was wyjątek ten jest usprawiedliwiony? A może wręcz przeciwnie, niezrozumiały i nierozsądny w obecnej sytuacji?


loading...
loading...


Aktualizacja: 2 kwietnia 2020