Znana pedagog ujawnia 5 powodów złego wychowania dzieci. Każdy rodzic powinien to przeczytać!
Średnia 3.3 (66.67%) 6 głosy(ów)

Rodzicielstwo jest odwiecznym i prawdopodobnie nigdy nie rozstrzygniętym tematem sporu. Już w starożytności ludzie skarżyli się, że dzieci „rzekomo” nie są właściwie wychowywane! Dziś również istnieją niepokojące zjawiska we współczesnej edukacji, tak przynajmniej twierdzi Emma Jenner.

opowiastki
Emma Jenner jest pedagogiem i osobą znaną z telewizyjnego show „Take Home Nanny”, amerykańskiej wersji ”Super Niani”. W swojej książce pt: ”Zachowaj spokój rodzicielstwa” przytacza pięć powodów, dla których obecna opieka nad dziećmi przeżywa kryzys:

1.) Nie jesteśmy już „społecznością wiejską”

Wystarczy obejrzeć parę starszych filmów: dzieci zostały wyciągnięte za ucho przez sprzątaczkę, skrzyczane przez kierowcę autobusu i skarcone przez nauczyciela.

Te czasy na szczęście się skończyły. Z drugiej jednak strony nie ma już „wspólnoty dorosłych”, która podziela te same wartości w edukacji. Nikt nie odważy się powiedzieć lub zrobić czegoś, kiedy dzieci zachowują się w nieprawidłowy sposób; Wręcz przeciwnie, robiąc to, nauczyciel musi liczyć się z ogromnymi zarzutami rodziców! W skutek tego rodzice pozostają sami z edukacją i trudem wychowania.

opowiastki

2.) Przyzwalamy na złe zachowanie

Dzieci popełniają błędy i przeszkadzają od czasu do czasu, ale to część ich dzieciństwa, nie muszą zawsze być doskonałe. Ale, jak zauważa Emma Jenner, coraz więcej rodziców po prostu akceptuje złe zachowanie, nawet gdy cierpią z tego powodu inni ludzie: „To tylko dziecko” – mówią. Tym argumentem jednak porzuca się odpowiedzialność za dobre wychowanie. Dzieci są zdolne do uczenia się, mówi pedagog, bardziej niż uważa wielu rodziców. Obejmuje to maniery i szacunek dla innych – ale musisz uczyć tego swoje pociechy.

opowiastki

3.) Zbyt często idziemy na skróty

Aby uniknąć dokuczliwych sytuacji, nowoczesne mamy i tatusiowie są przygotowani na każdą okazję: jeśli potomek jest głodny, jedzenie jest pod ręką. Podczas przejażdżek samochodowych cała rodzina bez przerwy słyszy (często denerwujące) dziecięce piosenki, a gdy tylko maluchy zaczynają gmerać w restauracji, czas oczekiwania skraca się dzięki zabawnym filmom na tablecie. W niektórych sytuacjach taka pomoc może być konieczna do przeżycia, ale, tak, Emma Jenner obawia się, że jeśli zawsze „uspokajamy” nasze dzieci przy jego najmniejszym drgnieniu, nie nauczą się być cierpliwe.

opowiastki

4.) Boimy się naszych dzieci

Zazwyczaj rodzice zbyt szybko ustępują życzeniom swoich dzieci i natychmiast zaspokajają wszystkie ich potrzeby. Kiedy mama podaje maluchowi szklankę mleka, a ono powie: „Chcę w różowym kubku, a nie w niebieskim!”, rodzic szybko wymienia szklankę, zanim dziecko poczuje furię. Czego się boisz, mamo? Kto tu rządzi? Pozwól dziecku na trochę złości i usuń się, abyś nie słyszała krzyku. W tym czasie zastanów się nad lekcją, której uczysz- jeśli zawsze dajesz to, czego oczekuje, dziecko będzie przekonane, iż tak powinno być. A później może być to dla niego szok, kiedy życie pokaże, iż nie zawsze otrzymujemy to, czego chcemy.

opowiastki

5.) Zaniedbujemy nasze własne potrzeby

Zasadniczo Emma Jenner rozumie, że dzieci znajdują się w centrum życia rodzinnego. Jednak pedagog często zauważa, że niektórzy rodzice przesadzają zaniedbując siebie i swoje małżeństwo. Dlatego zachęca rodziców, aby również poświęcili czas dla siebie. Dzieci mogą się nauczyć, że ich rodzice są niezależnymi ludźmi z własnymi potrzebami.

Emma

Dla osoby z zewnątrz wszystko zawsze wygląda łatwo, ale każda rodzina, każde dziecko jest inne. Niemniej jednak, Emma Jenner zwraca uwagę na punkty warte zastanowienia. Podziel się swoją opinią na ten temat na Facebooku!

Źródło: huffingtonpost.de zeit.de

Zobacz także – Siostra amerykańskiego modela cierpi na zespół Downa. W dniu urodzin otrzymuje od niego niezwykłą niespodziankę!


loading...
loading...


Aktualizacja: 4 kwietnia 2019