Herbata z kwiatów czarnego bzu. Naturalne lekarstwo, które skraca czas trwania grypy!
Średnia 3.2 (63.33%) 6 głosy(ów)

Kwiaty czarnego bzu i jego owoce są bardzo skuteczne w walce z przeziębieniami, a co ważniejsze działają skutecznie przeciwko grypie. W celu zapobiegania grypy zaleca się picie herbaty z kwiatów czarnego bzu, ale jeśli już jest na to za późno to nasza herbata z czarnego bzu może skrócić czas trwania choroby.

Kwiat czarnego bzu i jego owoce to znane rośliny bogate w witaminę C, flawonoidy i białka, dzięki czemu są jedną z najpopularniejszych roślin w walce z przeziębieniem i grypą. Najważniejszą cechą jest to, że bez wywołuje pocenie się, które wydala toksyny z organizmu, co jest bardzo ważne dla wszystkich osób cierpiących na grypę.

Herbata z kwiatów czarnego bzu1

Czarne jagody bzu występują w postaci koncentratów, a kwiat jest znacznie bardziej dostępny i tańszy. Picie herbaty z czarnego bzu oraz stosowanie inhalacji parowej pomaga zwalczyć grypę i przeziębienie.

Herbata z kwiatów z czarnego bzu

  • 5 gramów suszonych kwiatów czarnego bzu
  • 2 kawałki startego imbiru
  • 250 ml wrzątku
  • kilka kropli cytryny – po ostygnięciu
  • 1 łyżeczka miodu – po ostygnięciu

Kwiaty zalej 250 ml wrzącej wody. Odstaw na dwie minuty, następnie dodaj starty imbir i pozostaw na pięć minut. Odcedź i po delikatnym ostygnięciu dodaj łyżkę miodu i sok z cytryny. Pij jedną filiżankę tego napoju co najmniej cztery razy dziennie, jeśli jesteś bardzo chory, spożywaj co dwie godziny. Herbata stymuluje pocenie się jako podstawową potrzebę organizmu cierpiącego na grypę.

InhalacjaHerbata z kwiatów czarnego bzu2


1 łyżkę kwiatu czarnego bzu i 1 łyżkę kwiatów rumianku zalej 300 ml gorącej wody. Odstaw na kilka minut, a następnie przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj unoszącą się parę. Powtarzaj co najmniej trzy razy dziennie, aby oczyścić drogi oddechowe i pozbyć się kataru.


loading...
loading...


Aktualizacja: 30 września 2019