Imbir to naturalny środek na różne problemy zdrowotne
Średnia 5 (100%) 1 głosy(ów)

Imbir jest powszechnie używany w kuchni do różnych smacznych dań. Jednak ostatnio ludzie zaczynają go używać jako naturalny środek na różne problemy zdrowotne, w tym nudności, problemy trawienne i różnego rodzaju bóle.

imbir

  1. Problemy trawienne

Imbir ma zdolność łagodzenia podrażnień przewodu pokarmowego. Pobudza wydzielanie śliny, która pozwala żywności i płynom do płynnego przejścia przez przewód pokarmowy.

  1. Imbir przeciw nudnościom

Imbir może skutecznie łagodzi nudności w przypadku ciąży, porannych mdłości oraz podczas leczenia raka.

  1. Imbir przeciwbólowo

Imbir może skutecznie złagodzić ból mięśni o 25%, szczególnie przydatne po wykańczającym treningu, bieganiu czy pływaniu.

  1. Imbir na zapalenie stawów

Badanie przeprowadzone na 247 uczestników udowodniło, że imbir jest skuteczny w łagodzeniu bólu stawów i sztywność stawów spowodowane przez zwyrodnienia.

  1. Imbir przed chorobami serca

Tylko 2 g sproszkowanego imbiru dziennie przez okres 12 tygodni może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy o 10%. Ponadto zmniejsza ryzyko chorób serca o 10%.

  1. Imbir do obniżenia poziomu cholesterolu

85 osób wzięło udział w badaniu, w którym zjadali 3g proszku imbiru codziennie.Wyniki wykazały, że ta ilość sproszkowanego imbiru skutecznie obniżyło poziom cholesterolu.

  1. Imbir jako anty-rak

Z badań, które są jeszcze w początkowej fazie okazało się, że imbir pomaga w niszczeniu komórek nowotworowych w jelicie grubym.

  1. Imbir poprawia funkcjonowanie mózgu

Imbir jest bogaty w przeciwutleniacze i związki bioaktywne, które mogą zapobiec przedwczesnemu starzeniu się mózgu oraz może poprawić pamięć.


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 czerwca 2019