, ,

Fotograf nagrywa niedźwiedzia w zoo i bez ogródek wyraża swoją krytykę. One nie powinny tak żyć!


Naturalne środowisko niedźwiedzi polarnych to przede wszystkim niskie temperatury. Grube futro i gruba warstwa tłuszczu optymalnie chronią je przed zimnem, więc mogą pływać w lodowatych wodach Arktyki i tym samym czuć się całkowicie komfortowo.

Zupełnie inna jest sytuacja niedźwiedzi polarnych, które muszą spędzić swoje życie w ogrodzie zoologicznym. Zwłaszcza w lecie, podczas gdy zwierzęta są często narażone na działanie temperatur, a ich ciało nie jest do tego przystosowane.

W zoo w Budapeszcie na Węgrzech, letnie temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza i są absolutnie nie do zniesienia dla niedźwiedzi polarnych. Pracownicy przynoszą im bardzo duże bloki lodu, przy których wielkie misie mogą znaleźć trochę ochłodzenia.

Fotograf Miguel Morenatti nakręcił obraz niedźwiedzia, który szczelnie przylega do bryły lodu, aby móc znieść bezlitosny upał. Samo zoo, mężczyzna nazywa ”piekłem”.

Jednak jak widać na poniższym nagraniu (w języku węgierskim), niedźwiedzie wydają się czuć ulgę przez lód i cieszyć się grając w wodzie z pływającymi kawałkami lodu:

Osoby odpowiedzialne za zwierzęta w zoo, wydają się robić wszystko co mogą, aby schłodzić niedźwiedzie w okresie letnich upałów.

Czy jest to w ogóle rozsądne i właściwe, aby utrzymywać zwierzęta w niewoli, z dala od ich naturalnego siedliska, jest oczywiście zupełnie odrębną sprawą.

Źródło: antena3.com