, ,

Tragedia w Gorczynie: 14-latek powiesił się we własnym domu. Wszystko przez szykany ze strony rówieśników!


Niedawno zaczął się rok szkolny, jednak 14-letni Kacper już na samym jego początku odebrał sobie życie. Powodem jego przerażającej decyzji było prześladowanie przez rówieśników. Co prawda rodzice chłopca przenieśli go do innej szkoły, mając nadzieję, że wakacje pozwolą uwolnić się od problemów i okrutnych wspomnień, jednak zmiana gimnazjum nie uchroniła od tragedii.

Zrozpaczona matka przyznała, że syn zawsze bardzo dobrze się uczył i nigdy nie sprawiał żadnych problemów wychowawczych. Był spokojnym i wrażliwym nastolatkiem, być może dlatego nie poradził sobie z szykanami ze strony kolegów.

Inni uczniowie drwili i obrażali 14 latka z powodu ”odmiennego wyglądu i orientacji”. Mówili wprost, że wygląda jak gej i tak właśnie się ubiera. Wreszcie codziennie kpiny, wyzwiska i dręczenie psychiczne doprowadziły do tragedii.

Na początku września Kacper powiesił się w swoim domu w Gorczynie (wieś w woj. łódzkim).

Poniżej wszelkiej krytyki jest również to, iż żaden z nauczycieli poprzedniej szkoły nie zareagował na dramat ucznia, który każdego dnia rozgrywał się pod ich okiem.

”Kacper chciał co prawda zmienić klasę na inną, ale potem zrezygnował z tego. Po wakacjach przeniósł się do innej szkoły. Nie wiązałabym jego śmierci z tym, co działo się u nas.” -skomentowała dyrektorka gimnazjum, w którym pozwalano na dręczenie ucznia.

Młody, inteligentny człowiek, który miał przed sobą całe życie, dobrowolnie je zakończył. Nadal nie możemy uwierzyć, jak bardzo okrutni i bezwzględni musieli być dla Kacpra jego prześladowcy, że doprowadzili do tego, iż chłopak zdecydował się na śmiertelny krok…

Źródło: facebook.com facebook.com