Idealny bukiet ślubny – najważniejsze wskazówki przy wyborze
Oceń ten post

Twój bukiet ślubny jest ważnym elementem całej stylizacji – to akcesorium, które będzie towarzyszyć Twojej pięknej sukni i będzie prezentowane na każdym zdjęciu, więc jego projekt powinien przewyższyć Twoje oczekiwania. Ale jak stworzyć idealny bukiet? Oto wskazówki:

Typ sukni ślubnej

Może się to wydawać oczywiste, ale ponieważ bukiet ślubny musi współgrać z suknią ślubną, zawsze najlepiej jest wybrać suknię jako pierwszą. Ostateczny projekt i elementy kwiatowe Twojego bukietu będą zależeć od stylu, koloru i kroju Twojej sukni ślubnej. Tak więc, gdy spotykasz się z florystką przynieś fotografię swojej sukni (lub szkicu, jeśli jeszcze jest na etapie projektowania), aby jak najlepiej dobrać wiązankę.

Bukiet ślubny
theweddingsite

Sezonowość

Podobnie jak produkty żywnościowe, kwiaty będą lepszej jakości, gdy są w sezonie. Twój bukiet ślubny o niebo lepiej zaprezentuje się, gdy składać się będzie ze świeżych, kolorowych kwiatów, które są w kwiecie wieku, a nie z tych, które nie są uprawiane w sposób naturalny. Układ sezonowy pozwala również na odkrycie kwiatów, o których nigdy nie słyszałaś. W ten sposób będziesz mieć więcej pola do manewru i możesz stworzyć wyjątkowy bukiet.

Bukiet ślubny
theweddingsite

Bukiet ślubny – motyw

Gdy wybierasz się do kwiaciarni bądź na spotkanie z florystką, powiedz lub pokaż motyw przewodni Twojego wesela. Wizualna tablica, nastrój lub kolaż pomogą zrozumieć klimat Twojego ślubu. Na przykład, jeśli Twój ślub niesie motyw fiesty, florystka może zaprojektować żywy i intensywny bukiet ślubny używając sukulentów i kolorowych piwonii. Bardziej klasyczne wesele wymaga prostych kompozycji kwiatowych, które towarzyszą geometrycznym elementom wystroju. W takim przypadku Twój bukiet powinien być prosty i składać się z kwiatów o większej strukturze, takie jak lilie kalii i ranunculus.

Bukiet ślubny
theweddingsite

Ulubione kwiaty

Powiedz w kwiaciarni o swoich ulubionych kwiatach (jeśli takie masz), aby mogły zostać włączone do Twojego bukietu. Ślub jest odzwierciedleniem Twojej osobowości, więc upewnij się, że jesteś właściwie reprezentowana. Należy pamiętać, jakie kwiaty są dostępne w chwili ślubu. Na przykład, jeśli kochasz bzy, na pewno nie zabraknie ich wiosną. Pamiętaj także o swojej lokalizacji – większość odmian kwiatów może być uprawiana w dowolnym miejscu; jednak w niektórych regionach mogą być rzadsze. Jeśli planujesz zindywidualizować swoje kwiaty, najlepiej robić zakupy online. Sklep internetowy pomaga wyświetlić to, co jest dostępne, a nawet znaleźć najbliższego sprzedawcę, który może pomóc w opracowaniu aranżacji. Na przykład, jeśli róże są koniecznością, odpowiednia strona może zlokalizować lub wysłać je bezpośrednio do Twoich drzwi.

Bukiet ślubny
theweddingsite

Bukiet ślubny – kolorystyka

Kolorystyka Twojego bukietu jest kluczowa. Jeśli bukiet ślubny zderza się z którymkolwiek z innych kolorów przewodnich ślubu czy wesela, będzie to umniejszać ogólną estetykę. Nie chcesz również, aby Twój bukiet pękał w zbyt wielu jaskrawych kolorach, ponieważ będzie za mocno wyróżniał się na zdjęciach. Potrzebujesz solidnej równowagi neutralnej i kolorystycznej.

Zobacz także – Sandały na lato 2018. ZOBACZ 10 najciekawszych inspiracji! [GALERIA]


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019