Palą papierosy i pozują do zdjęć. KONTROWERSYJNA GALERIA!
Średnia 3.2 (63.64%) 11 głosy(ów)

Po obejrzeniu filmu przedstawiającego małego indonezyjskiego chłopca palącego papierosa, belgijska fotograf Frieke Janssens postanowiła stworzyć serię zdjęć zatytułowaną „Smoking Kids”, na których dzieci są przedstawiane jako dorośli palący papierosy.

Za pomocą tych zdjęć fotografka chciała przede wszystkim podkreślić kulturowe znaczenie palenia i konsekwencje, jakie może ono mieć dla dzieci. Artystka chce uświadomić wszystkim, że palenie powinno pozostać nałogiem osób dorosłych.

„Niektóre normy społeczne nie powinny się zmieniać” – mówi.
10

Zapewniamy, że dzieci nie palą prawdziwych papierosów, zostały one zastąpione paluszkami serowymi lub kredą, a dym pochodzi z kadzidełek.

Janssens ubrała dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat w kostiumy z epoki nawiązującej do złotego wieku kultu papierosów. Dopełnieniem ich strojów w stylu retro był zapalony papieros (który oczywiście nie jest prawdziwym papierosem).12

Artystkę podobno zainspirował film przedstawiający grono dzieci z Indii, które paliły papierosy.

Chociaż te sztuczne papierosy są nieszkodliwe, jest coś naprawdę niepokojącego w mglistym przedstawieniu niewinnych dzieci, które robią sobie przerwę na papierosa.
13 2 3 4 5 6 7 8 914

Jak myślisz? Czy te zdjęcia podkreślają hipokryzję poglądów na temat palenia we współczesnej kulturze, czy też są niepotrzebnie kontrowersyjne?


loading...
loading...


Aktualizacja: 9 września 2020