Zamawiali jedzenie na wynos, zamiast płacić czynsz. EKSMITOWANO ICH!
Średnia 3.5 (70%) 8 głosy(ów)

Para wraz z trójką dzieci oraz czwartym w drodze została eksmitowana z mieszkania socjalnego po tym, jak rzekomo nie płaciła czynszu, ale znalazła gotówkę na cotygodniowe dania zamawiane na wynos.

32 letni Daniel mówi, że nie może pracować, ponieważ musi opiekować się dziećmi, a jego 27 letnia partnerka Lucrezia lada moment rodzi.

Bezrobotny tata, który co prawda przyznał, że jego ulubionymi daniami są chińskie i indyjskie potrawy, zaprzeczył oskarżeniom, iż spóźnia się z płaceniem czynszu. Powiedział, że „zawsze płaci należne pieniądze”.

czynsz1

„Kupujemy jedzenie na wynos dla dzieci raz w tygodniu. Zazwyczaj nie mają zbyt wiele, więc to miła uczta. W zeszłym miesiącu były urodziny mojego syna i wydaliśmy 45 funtów, ale urzędnicy poinformowali nas, że wydajemy pieniądze na nieistotne rzeczy, zamiast płacić czynsz” – dodał Daniel.

Para musiała przesłać urzędnikom wyciągi bankowe, z których wynikało, iż co tydzień zamawiali jedzenie za około 40 funtów czyli średnio około 200 złotych, co miesięcznie daje kwotę 800 złotych.

Po tym odkryciu musieli opuścić tymczasowe zakwaterowanie.

Rodzina przebywa obecnie w domu matki Daniela.


loading...
loading...


Aktualizacja: 15 lipca 2019