Zrobił sobie zdjęcie z psem podczas jazdy samochodem. Jednak za tą fotografią kryje się niesamowita historia!
Średnia 4 (80%) 2 głosy(ów)

Mały Beagle z Columbus, Ohio (USA) został ocalony od pewnej śmierci przez oddanego miłośnika psów.

Gregory, jak nazywa się 2-letni Beagle, został znaleziony w kwietniu przez współczujących przechodniów i zabrany do schroniska. Podczas rutynowego badania weterynaryjnego lekarze odkryli bardzo złe rzeczy. Czworonóg miał Dirofilaria immitis- niebezpiecznego pasożyta przenoszonego przez ukąszenia komara.

opowiastk

Jako że chore zwierzęta mają nikłą szansę na znalezienie nowego domu, los Gregoryego był przesądzony: został wpisany na listę psów, które trzeba było uśpić, jeśli szybko nie zgłosi się ktoś, kto będzie chciał go zabrać.

Zostało mu więc tylko kilka tygodni do eutanazji, ale zbawienie było już w drodze: w ciele dobrego Samarytanina, Joego Kirka.

Joe i jego żona Schenley są założycielami schroniska dla psów „Hound Rescue and Sanctuary”. Ośrodek ten przyjmuje psy, których nikt nie chce adoptować i stara się znaleźć dla nich nowy dom.

Joe obrał sobie za misję, by regularne odwiedzać wszystkie schroniska w okolicy i sprawdzać czy są tam jakieś zwierzęta, dla których jedynie opcja śmierci wchodzi w grę. Mężczyzna dotarł do schroniska o ostatnim momencie, ponieważ zaledwie dwa dni przed planowanym uśpieniem Gregoryego.

opowiastk

Joe oczywiście nie zostawił go na pastwę losu.
„To było tak, jakbyśmy znali się od lat”– mówi. Podpisał wszystkie potrzebne dokumenty, położył zwierzaka na tylnym siedzeniu samochodu i razem pojechali do domu.
Kilka minut później jego żona otrzymała wiadomość ze zdjęciem: Gregory wtulony w swego zbawiciela. Był tak uroczy, że Joe absolutnie musiał zrobić mu zdjęcie.

opowiastk

„Dlaczego robisz sobie zdjęcie podczas prowadzenia auta?”– z niepokojem skarciła swojego męża, ale tak samo jak on wzruszyła się wdzięcznymi oczami uratowanego przed śmiercią psa.

Kiedy opublikowała fotografię na swoim Facebooku, odpowiedź była oszałamiająca. Zdjęcie zostało udostępnione ponad 10 000 razy i nagle przyszłość Gregoryego zaczęła wyglądać na świetlistą – para z Columbus zobaczyła go i natychmiast pragnęła zaadoptować.

Jednak najpierw uroczy beagle musi odzyskać siły pod okiem weterynarza i opiekujących się nim ludzi o złotych sercach.

„Jest bardzo słodki, bardzo milutki” – mówi Schenley. „Uwielbia być blisko ludzi i lubi być przytulany.”-dodaje.

Beagle

Dziękujemy Joe za ratunek dla tego cudownego kawalera! Mamy nadzieję, że jego życie będzie szczęśliwe!

Zobacz także – Lekarze powiedzieli jej, że nie dożyje dnia ślubu. Nie przewidzieli jednak, że miłość będzie potężniejsza od śmierci.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019