Plamy na dywanie? Sprawdzone sposoby na czyszczenie dywanu!
Oceń ten post

Nikt nie lubi mieć brudnego dywanu, ale niestety jest to nieuniknione. Niektóre zabrudzenia, mogą zmienić dywan w prawdziwy koszmar. Nie obawiaj się: czyszczenie dywanu nie musi być czymś strasznym. Przedstawiamy kilka prostych trików, jak łatwo usunąć różne plamy z dywanu.

Plama z wina

Plamy na dywanie
Today

Po pierwsze użyj suchego ręcznika lub ścierki, aby usunąć wino, które jeszcze nie zdążyło wchłonąć (pamiętaj, dociskaj nie wcieraj wina – tylko pogorszysz sprawę). Następnie polej plamę octem wymieszanym z wodą (1/3 szklanki octu na 2/3 szklanki wody) odczekaj 15 minut i wysusz go, przy pomocy ręcznika. Następnie posyp plamę sodą oczyszczoną i przy pomocy szczotki wetrzyj sodę w dywan, odczekaj 10 minut, potem wystarczy wyprać to miejsce przy pomocy płynu do dywanów i będzie jak nowy.

Plama z czekolady

Plamy na dywanie
YouTube Screenshot

Być może słyszeliście, że plamy z czekolady są trwałe i trudne do usunięcia, ale gdy masz na nie sposób, to z łatwością się ich pozbędziesz. Gdy już stało się nieszczęście, to pamiętaj – nie rób z nią nic, niech stwardnieje. Gdy jest już twarda, wtedy możemy zebrać ją przy pomocy tępego przedmiotu. Następnie wypierz plamę przy pomocy detergentu do prania dywanów. Jeśli ktoś jest miłośnikiem czekolady to ten trik jest dla niego!

Plama z masła

Plamy na dywanie
YouTube Screenshot

Palmy z masła nie są wcale takie zabawne jak się wydaje. Jeśli chcesz usunąć plamę z masła. To posyp ją mąką kukurydzianą. Odczekaj 10 minut. Po tym czasie polej plamę płynem do naczyń i wetrzyj go szczotką w dywan, następnie polej wodą i znowu użyj szczotki. Gdy palma zniknie, wysusz go i gotowe!

Plama po kawie

Plamy na dywanie
WikiHow

Palmy po kawie są najgorsze! Zbierz płyn z dywanu przy pomocy ścierki lub ręcznika (pamiętaj, żeby dociskać ścierkę, a nie wcierać) . Do letniej wody wlej płyn do naczyń i przy pomocy gąbki delikatnie namocz plamę, odczekaj 15 minut, a następnie ręcznikiem osusz plamę. Polej plamę roztworem octu z wodą (w proporcji, jak przy plamie z wina) i także odczekaj 15 minut. Po tym czasie zmyj go czystą gąbką namoczoną w wodzie. Dociskaj ją lekko, ale nie pocieraj.

Ziemia

Plamy na dywanie
Nashsovetik

Dzieci mówią, że ziemia pod butami to nic takiego ale dla waszego dywanu, to prawdziwy koszmar! Gdy już masz problem to najpierw użyj odkurzacza, następnie wypierz brudne miejsce wodą z płynem do dywanów, wysusz i gotowe!

Rozlany wkład od długopisu

Plamy na dywanie
Pinterest

Polej plamę alkoholem lub spirytusem salicylowym i odczekaj 5 minut, po tym czasie osusz miejsce ręcznikiem. Powtórz tą czynność kilka razy, aż plama całkowicie zniknie. Gdy alkohol nie pomoże, możesz użyć soku z cytryny, po prostu zamiast spirytusem polewaj plamę sokiem z cytryny lub roztworem kwasku cytrynowego z wodą.

Zobacz także – 20 genialnych rozwiązań, które musisz wykorzystać w swoim ogródku. Będzie idealnie! oraz 10 trików, które musisz znać! Porady na temat łatwego i szybkiego czyszczenia samochodu!


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019