Malezyjski krytyk mody sugeruje, że osoby o wadze powyżej 60 kg nie powinny uczestniczyć w pokazach. Te słowa wywołały burzę!
Średnia 3 (60%) 1 głosy(ów)

Zaihani Mohd Zain, znana konsultantka i stylistka w malajskich kręgach celebrytów, skomentowała w mediach społecznościowych, że osoby o wadze powyżej 60 kg nie powinny brać udziału w pokazach mody, ponieważ inni goście siedzący obok nich są skazani na dyskomfort.

„Jeśli ważysz ponad 60 kg, nie bierz udziału w imprezach modowych. Twoje ogromne uda zajmują tyle miejsca, że ludzie siedzący obok ciebie czują się niewygodnie” – powiedziała Pani Zain, która regularnie pojawia się w pierwszych rzędach pokazów mody.

Zain

Co prawda ten post został już usunięty, ale wcześniej jej uwagi wywołały natychmiastową reakcję internautów. Także głównych projektantów z malezyjskiej branży modowej, którzy oskarżyli ją o zawstydzenie.

Zdanie Zain jest sprzeczne z rosnącą akceptacją kobiet w rozmiarze plus w branży mody i stopniowym odwlekaniem od niezdrowych wychudzonych sylwetek.

„Jakim prawem krytykuje się ludzi plus size i mówi im, żeby nie chodzili na pokazy mody?” – napisał znany projektant Calvin Thoo na swojej stronie na Facebooku, a Datuk Tom Abang Saufi opublikował kolaż zdjęć na Instagramie, który pokazał wpływowe postaci mody, wszystkie o różnych rozmiarach.

Ostatnie komentarze Zain nie były jej pierwszymi kontrowersyjnymi poglądami na temat wagi w modzie:

„Jeśli kochasz modę i lubisz się ubierać, wtedy trzeba się poświęcić. Obserwuj swoją wagę. Ludzie mogą powiedzieć, że rozmiar nie ma znaczenia, ale kogo oszukują? To prawda!”– powiedziała w wywiadzie dla Tatler Malezji.

Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz także – 18 jednoczęściowych strojów kąpielowych, które będą hitem tego lata!


loading...
loading...


Aktualizacja: 6 września 2018