Manicure tytanowy-odkryj nowy sposób na piękne paznokcie!
Średnia 2 (40%) 1 głosy(ów)

Prawda jest taka, że nowe metody i trendy w kosmetologii pojawiają się bardzo często, dotyczy to również sztuki manicure. Oczywiście niektóre z nich odnoszą sukcesy, podczas gdy inne nie są tak dobrze przyjmowane przez kobiety. I tak właśnie stało się z manicure hybrydowym lub winylowym. W końcu ręce są jedną z pierwszych części ciała, na które zwracamy uwagę, kiedy z kimś rozmawiamy. Z tego powodu warto robić, co w naszej mocy, aby nasze paznokcie wyglądały schludnie. Czy więc paznokcie z tytanu mogą stać się jednym z chętnie wybieranych rodzajów manicure? Czym jest manicure tytanowy?

Manicure tytanowy

Co to jest manicure tytanowy?

Tytanowy manicure jest bardzo łatwy w stosowaniu, ale jest uważany za bardziej wytrzymały niż hybrydowy. Jednak największa zaleta tej procedury jest ukryta głębiej.

Jesteśmy świadome faktu, że manicure hybrydowy stosowany stale może znacznie przyczynić się do zubożenia paznokci. A tu, na ratunek, przychodzi manicure z tytanu, który ma wzmacniać płytkę paznokcia. Produkty stosowane do manicure tytanowego zawierają wapń oraz witaminy A, D, E. Musisz jednak poczekać kilka miesięcy, aby zaobserwować poprawę stanu paznokci.

Manicure tytanowy jest mocny, trwały i wolny od wszelkich odprysków. Zawartość tytanu izoluje płytkę paznokcia i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wapń i witamina E dodatkowo ją odżywiają. Wykonanie nie wymaga stosowania lampy UV/LED, dzięki czemu skraca się czas aplikacji o połowę!

Manicure tytanowy

Jak przebiega zabieg?

Rozpoczyna się normalnie. Paznokcie są odtłuszczane (bez polerowania płytki paznokcia, dzięki czemu nie zdziera się warstwy ochronnej)

Następny krok to pierwsza różnica, która się pojawia. Po pokryciu paznokci cienką warstwą żelu, umieszczane są w pojemniku wypełnionym proszkiem, który jest później pokryty między innymi dwutlenkiem tytanu. Co ciekawe, żadne lampy UV nie są potrzebne do zabiegu manicure tytanowego, ponieważ proszek nałożony na paznokcie wysycha pod działaniem powietrza. Brak konieczności używania lamp UV to ogromny plus, ponieważ regularna ekspozycja na promieniowanie UV zwiększa ryzyko raka skóry.

Po wyschnięciu pierwszej warstwy całą czynność powtarzamy. Koloryzujące drobinki pudru dokładnie pokrywają cały paznokieć, zaś ich nadmiar można zrzucić palcem lub niewielkim pędzelkiem. Należy pamiętać, że puder przykleja się jedynie w miejsce, które zostało pokryte żelową bazą, dlatego też ta część manicure powinna zostać wykonana z niezwykłą starannością.

Następnie nakładany jest nabłyszczający lakier i utwardzacz, co zapewni trwałość całemu manicure

I GOTOWE!

Manicure tytanowy
Manicure tytanowy – jak usunąć lakier tytanowy z paznokci
Najlepszym pomysłem będzie wizyta u kosmetyczki, która wykorzysta frezarkę, służącą do mechanicznego spiłowania powierzchni paznokcia. Można w tym celu wykorzystać także pilnik, jednak ta metoda zabiera zwykle zdecydowanie więcej czasu.

Inną metodą pozbycia się manicure tytanowego jest aceton. Kosmetyczka moczy nim waciki, nakłada je na palce, dodatkowo owijając je jeszcze folią aluminiową. Ta technika może jednak osłabiać paznokcie, choć specjaliści podkreślają, że dzięki witaminom zawartym w preparatach do stworzenia „tytanowych paznokci”, płytka i tak jest w dużo lepszym stanie niż przy alternatywnych sposobach stylizacji paznokci.

Zobacz także – Najlepsze modele letnich spodni dla Pań z szerszymi biodrami.


loading...
loading...


Aktualizacja: 19 kwietnia 2019