Pamiętacie, jak w dzieciństwie raz po raz wypadał Wam kolejny mleczny ząb, a potem chowaliście go pod poduszkę czekając na Wróżkę Zębuszkę?

Z czasem jednak okazało się, że w roli Wróżki tak samo jak Mikołaja występują rodzice, którzy albo po prostu wyrzucali pierwsze zęby swoich pociech, abo zachowywali je na pamiątkę.

Wygląda na to, że druga opcja jest o wiele lepszym rozwiązaniem!

Badanie przeprowadzone w 2003 roku pokazało, że mleczaki zawierają komórki macierzyste i mogą pomóc w walce z rakiem, cukrzycą, chorobą Parkinsona, pląsawicą Huntingtona, celiakią, niewydolnością serca, uszkodzeniami mięśni i wieloma innymi chorobami.

Jest jednak jeden warunek, aby mogły spełnić swoje lecznicze właściwości: trzeba je właściwe przechowywać, ponieważ muszą pozostać świeże.

Właśnie dlatego powstały usługi, które trzymają zęby w pojemniku z ciekłym azotem, dzięki czemu komórki macierzyste pozostają użyteczne przez lata i jeśli kiedykolwiek dziecko będzie ich potrzebowało, po prostu zostaną dostarczone do szpitala, co może nawet uratować życie.


Warto więc zachować mleczaki swoich pociech, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy mogą okazać się najcenniejszym źródłem pomocy!

Źródło: dadubuzz.com